REKLAMA

Dworczyk: Nikt nie myśli o zamknięciu gospodarki

2020-08-27 08:18
publikacja
2020-08-27 08:18
fot. Krystian Maj / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Dziś nikt nie myśli o zamknięciu gospodarki; nikogo nie stać na tak radykalne działania, jakie były podejmowane wiosną - podkreślał w czwartek w Polsat News szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Szef KPRM przekonywał, że Polska dotychczas dobrze radziła sobie i nadal radzi z pandemią koronawirusa. W kontekście rozpoczęcia roku szkolnego podkreślał, że wciąż trwają przygotowania do niego, jednak wykluczył możliwość powrotu lockdownu.

Zapewniał, że rząd będzie wspierał samorządy w organizowaniu funkcjonowania szkół w czasie pandemii. W tym kontekście poinformował, że do szkół trafiają już środki ochronne, a do piątku do szkół trafi łącznie 13 mln maseczek, a następnie kolejnych 15 mln.

"Będziemy reagowali adekwatnie do rozwoju pandemii, natomiast nikt dzisiaj nie myśli o zamknięciu gospodarki takim, z jakim mieliśmy do czynienia wiosną tego roku" - podkreślał Dworczyk.

"Dzisiaj nikogo nie stać na tak radykalne działania, jakie były wiosna tego roku podejmowane" - dodał.

Szef KPRM zaznaczył przy tym, że obecnie są przywracane pewnie ograniczenia i nie wykluczył kolejnych.

Dopytywany o kwestię organizowania kolejnej akcji powrotów obywateli z zagranicy do Polski, poinformował, że nie ma planów organizacji podobnej akcji jak przeprowadzony wiosną "Powrót do domu".

"W tej chwili nie ma takich planów, dlatego ten termin zawieszenia niektórych połączeń czy niektórych ograniczeń był podany z wyprzedzeniem, żeby wszyscy mogli w sposób odpowiedzialny zaplanować swój pobyt czy powrót do Polski" - powiedział Dworczyk.

Rząd do 1 września przedłużył zakaz połączeń lotniczych do 43 krajów. Wśród nich znajdują się m.in. Bośnia i Hercegowina, Chiny, Czarnogóra, Rosja, Izrael, Singapur, Stany Zjednoczone, Luksemburg. (PAP)

autor: Mateusz Roszak

mro/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (12)

dodaj komentarz
artfull
tylko WIR - poczytajcie na ten temt na FB i YT
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
marianpazdzioch
To samo mówili o podnoszeniu podatków w czasie kryzysu. Że to głupie i już nie będą. Od tego czasu są już co najmniej 3 takie zdarzenia (od cukru, od deszczówki i podniesienie ZUS).
spaceavenger
To wiosną było was stać? Ciekawe.
znawca_wszystkiego
Wy nie jesteście od myślenia, tylko od wykonywania dyrektyw z Waszyngtonu.
niepejsiaty_polak
Panie Dworczyk, drugi lockdown będzie, tylko że pan ściemnia albo o tym nie wie. I to będzie już niedlugo. Wystarczy poczytać newsy mediów wokoło. I na pewno nie ogłoszą go politycy. Przy pierwszym spanikowaliscie albo chcieliście przećwiczyć sytuację, przy drugim, o wiele potężniejszym- będziecie bezradni jak dzieci...
trolley
W sezonie 2019-2020 4 mln zachorowań lub podejrzeń grypy. To aż nadto. Wystarczy kilkaset tysięcy kaszlących i z gorączką w sezonie jesienno-wiosennym. Grypa? Zwykle przeziębienie? Covid? Służba zdrowia klęknie w 3 dni. Szykuje się nieprawdopodobny burdel. Ludzie najwyraźniej w swojej masie nie są kompletnie świadomi W sezonie 2019-2020 4 mln zachorowań lub podejrzeń grypy. To aż nadto. Wystarczy kilkaset tysięcy kaszlących i z gorączką w sezonie jesienno-wiosennym. Grypa? Zwykle przeziębienie? Covid? Służba zdrowia klęknie w 3 dni. Szykuje się nieprawdopodobny burdel. Ludzie najwyraźniej w swojej masie nie są kompletnie świadomi jak się to skończy albo mają wywalone. Rząd nie musi nic robić. Ludzie sami spanikują i zamkną się w domach. Idę kupić popcorn zanim znowu ogołocą sklepy......
sturmbannfuhrer_brunner
Nie bój się harcerzyku, kasa państwa bez dna.
tomkooo
a kto ich wywiezie ? polaczki ?
tak jak wywiezli tuska jak wiek emerytalny podnosil, jak vat na 23% podnosil itp. itd ?
nikt nikogo nie wywiezie, narod jest calkowicie spacyfikowany

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki