"Duże zainteresowanie aukcją w Janowie Podlaskim"

Jest duże zainteresowanie aukcją koni Pride of Poland w Janowie Podlaskim. Organizacja imprezy będzie podobna do tej w latach ubiegłych; oprócz aukcji odbędą się czempionaty, będzie też festyn - poinformował prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych Tomasz Chalimoniuk.

(fot. Michal Kosc Agencja Wschod / FORUM)

Wygląda na to, że będzie pełna sala; liczba osób ze świata, którzy już rezerwują hotele czy zgłaszają się po zaproszenia, wskazuje na dużą frekwencję - powiedział Chalimoniuk.

"Pojawili się nawet tacy kupcy, którzy nigdy w Polsce nie byli, np. z Brazylii, czy kupcy z Chin, choć nigdy nie kupowali koni arabskich. Wydaje mi się, że w tym roku będzie duża frekwencja kupujących, głównie ze względu na to, że wystawiane są bardzo dobre konie" - dodał.

Prezes zaznaczył, że zaproszeni goście honorowi już potwierdzili swój przyjazd. O swojej nieobecności poinformowała jedynie znawczyni koni i uczestniczka polskich aukcji Shirley Watts.

Stadniny w Michałowie, Janowie i Białce wystawią w Janowie Podlaskim 22 konie; do aukcji zostały zakwalifikowane także 3 konie ze stadnin prywatnych. W sumie w aukcjach weźmie udział 16 prywatnych koni.

Aukcje Pride of Poland i Summer Sale oraz czempionat koni arabskich odbędą się w dniach 9-12 sierpnia.

Impreza, tak jak w poprzednich latach, zostanie zorganizowana na terenie stadniny koni arabskich w Janowie Podlaskim. Będą namioty i trybuna dla widzów podczas czempionatów, na których zaprezentowane zostaną najlepsze konie w określonych kategoriach wiekowych. Stadninę będzie można odwiedzić bezpłatnie w piątek.

Bilet dla publiczności za wstęp na czempionaty i aukcje dla osoby dorosłej będzie kosztował 30 zł, a na główną aukcję "Pride of Poland" - 50 zł.

Znacznie droższe będą karnety dla hodowców. Karnet na wszystkie imprezy - to wydatek 1,2 tys. zł, a bilet wstępu na główną aukcję - to koszt 800 zł od osoby.

Aukcjom będzie towarzyszył festyn, głównie przeznaczony dla rodzin, mieszkańców Janowa, będzie także pokaz maszyn rolniczych - wyliczał Chalimoniuk. Dodał, że organizatorzy chcą ponadto sam czempionat połączyć z różnymi pokazami - np. konnego łucznictwa.

Impreza ma być sfinansowana ze środków sponsorów, by nie obciążać stadnin wydatkami, tym bardziej, że poniosły one w ubiegłym roku straty z powodu suszy - mówił Chalimoniuk. (PAP)

autor: Anna Wysoczańska

awy/ je/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 morawieckipinokio

Przyjedzie dużo rzeźników

! Odpowiedz
12 7 karbinadel

Największe straty stadniny poniosły nie z powodu suszy, lecz za sprawą "dobrej zmiany" na stanowiskach

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne