Dukaty Decjusza 2016

Stowarzyszenie Willa Decjusza  realizuje program  Dukaty Decjusza popularyzujący wśród uczniów szkół podstawowych wiedzę o ekonomii, historii i numizmatyce, a także o oszczędzaniu. Specjalistyczna wiedza przekazywana jest młodzieży w bardzo przystępny sposób przez ekspertów reprezentujących obszary ekonomii i kultury.

Scenariusz każdej edycji obejmuje zwiedzanie zespołu willowo-pałacowego, wykłady z zakresu historii pieniądza i polityki monetarnej Polski w czasach Decjusza oraz warsztaty numizmatyczne i pokaz rycerski.

Dukaty Decjusza odbywają się w renesansowej Willi Decjusza i połączone są z noclegiem, co przyczynia się do jego atrakcyjności i efektywności. Obcowanie z substancją zabytkową, poznawanie historii poprzez odbywanie swego rodzaju podróży w czasie czyni naukę niezapomnianym i miłym przeżyciem oraz korzystnie wpływa na trwałość efektów nauczania.

Realizacja programu możliwa jest dzięki wsparciu Narodowego Banku Polskiego i Gminy Miejskiej Kraków. Patronat medialny nad programem objął portal Bankier.pl.

 

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil