Dress code to gra w subtelności. Żeby zacząć - musisz znać podstawy

Mam wrażenie, że na hasło "dress code" słyszę ziewnięcia. Ileż można? Te same zasady - gdzie powinien się kończyć krawat, gdzie jest granica błędu długości spódnicy, czy skarpetki w kolorze spodni? Faktycznie zasady wizerunku biznesowego pozostają niezmienne, więc mogą wydawać się nudne, ale nasz wygląd w biznesie to gra subtelnych niuansów. Gra zakrojona na osiągnięcie celu, a nie jak się powszechnie wydaje jedynie "ubranie się odpowiednio".

dress code
Image licensed by Ingram Image

 

Niestety "ubranie się odpowiednio" to w naszych realiach po prostu założenie garnituru (w przypadku mężczyzn), często nawet bez zastanowienia się nad jego rozmiarem, kolorem czy jakością, bo przecież "garnitur to garnitur". Z kolei kobiety często wybierają rzeczy zachowawcze, czasem nawet zbyt konserwatywne z obawy przed dress codeową wpadką.


 »Co ma wspólnego dress code z ubraniem roboczym? 

Rzadko kiedy rozważamy nasz codzienny wybór ubrania jako środek do osiągnięcia celu. Chcemy zbudować prestiż czy otworzyć się na potrzeby zespołu? Zaimponować czy zdobyć zaufanie? Zaaferowani nowymi projektami, negocjacjami zapominamy, że 80% naszego sukcesu zależy od tego jak się prezentujemy. Mimo coraz większych zarobków nadal oszczędzamy na ubraniach do pracy, mimo, że tanie materiały, niedopasowane żakiety lub marynarki, za długie spodnie kompletnie rujnują nasz profesjonalny wizerunek. Oszukujemy się, że duża ilość ubrań "załatwi" nam raz na pół roku kwestię dbania o wygląd. Ale profesjonalizm wymaga szczegółów, gdzie mniej znaczy więcej, ale to mniej na długo zapada w pamięć.

Na co zwrócić uwagę?

Pracodawca ma prawo wymagać noszenia stroju służbowego » Pracodawca ma prawo wymagać noszenia stroju służbowego


Mężczyźni. 5 najważniejszych zasad.

  1. Nogawka spodni kończąca się na początku obcasa i delikatnie opierająca na wiązaniu buta

  2. Mankiet koszuli na guziki wystający spod rękawa marynarki na 1 cm

  3. Rękaw marynarki sięgający nadgarstka

  4. Linia ramion marynarki nie wystająca poza linię ciała

  5. Krawat kończący się na klamrze paska

Kobiety. 5 najważniejszych zasad.

  1. Spódnica do połowy kolana

  2. Rajstopy niezależnie od pory roku

  3. Żakiet perfekcyjnie dopasowany w ramionach

  4. Torba jako element budowanie prestiżu

  5. Garnitur krojem nadążający za trendami

Kreowanie wizerunku biznesowego to jednak nie nuda, czy konieczność dopasowania się do kanonów. To gra w subtelności. Ale zanim zagramy- trzeba znać podstawy.

Monika Jurczyk
ekspertka ds. wizerunku biznesowego, www.stylwbiznesie.pl

Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Ktoś

Kolejna osoba będzie uczyć naród polski jak się ubierać. Przecież jesteśmy tak zaciemniali że pani stylistka postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i pouczać nas.

! Odpowiedz
0 0 ~jerzy

Wisi mi Wasz jakiśtamkode , jestem właścicielem firmy.

! Odpowiedz
0 0 ~pog

Doskonały artykuł... Dzięki niemu dowiedziałem się tego, co uważałem za oczywiste, tak zwyczajnie na wyczucie (nigdy nie uczyłem się dresscodu - jestem informatykiem, z definicji nie zakładam garnituru)...
Za to nadal nie mam zielonego pojęcia czym może się różnić strój, który ma zbudować prestiż od takiego, co ma otworzyć mnie na zespół... jak zaimponować strojem, a jak zdobyć zaufanie...

Nie będę już wspominał o tym, że pojęcia nie mam w jakiej kolejności co należy zdobywać i kiedy co jest ważne, bo to już inny temat.

Pokaż cały komentarz !

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl