REKLAMA

Dojazdy ustały, ale wyższe koszty pozostały

2020-11-24 06:40
publikacja
2020-11-24 06:40
fot. illpaxphotomatic / Shutterstock

Praca z domu w czasie pandemii nie pozbawia osoby mieszkającej z dala od firmy prawa do podwyższonych kosztów uzyskania przychodów – zapewniło Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na pytanie "Dziennika Gazety Prawnej".

"DGP" zwrócił uwagę, że pracodawcy nie wiedzą, jak potrącać zaliczkę na PIT od dochodów pracowników, którzy do tej pory dojeżdżali do pracy z innego miasta, a teraz cały miesiąc pracują zdalnie bądź pojawiają się w firmie tylko sporadycznie.

Ministerstwo Finansów poinformowało – w odpowiedzi na pytanie "DGP" – że w czasie pandemii podwyższone koszty uzyskania przychodu nadal się należą, mimo wykonywania pracy z domu. Warunkiem – przypomina resort – jest złożenie przez pracownika oświadczenia o spełnieniu warunków do stosowania kosztów w tej wysokości. Złożone przez pracownika oświadczenie stosuje się do momentu, w którym pracownik powiadomi o zmianie stanu faktycznego.

Istotne jest również to, że według resortu podwyższone koszty przysługują "niezależnie od faktycznego miejsca wykonywania pracy na polecenie pracodawcy".(PAP)

ozk/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
wwj231
I słusznie. Praca z domu to koszt w postaci mediów po stronie pracownika.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki