Do Pekinu przyleciała druga grupa polskich olimpijczyków

Na pięć dni przed rozpoczęciem XXIX Igrzysk Olimpijskich, do Pekinu przyleciała druga grupa polskich olimpijczyków, a także kierownictwo Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Na pokładzie samolotu czarterowego z Warszawy znajdowało się ponad 120 członków polskiej reprezentacji i misji olimpijskiej. Pośród nich największą grupę stanowili lekkoatleci.

65 członków polskiej reprezentacji, którzy wystartują w zawodach lekkoatletycznych, do Pekinu zawitało jednak tylko na kilka godzin. Polacy udają się dalej na przedolimpijskie zgrupowanie do japońskiego miasta Kochi, gdzie zaplanowano ośmiodniową aklimatyzację. Do Pekinu wrócą już po rozpoczęciu Igrzysk, bowiem zawody lekkoatletyczne rozpoczynają się dopiero 15 sierpnia.

Drugim czarterem z Warszawy do Pekinu przyleciały także polskie siatkarki, przedstawiciele badmintona, boksu, szermierki, tenisa i żeglarstwa. Razem ze sportowcami do Chin przyleciała również członkini MKOL Irena Szewińska. Trzecia grupa członków polskiej ekipy olimpijskiej wyląduje w Pekinie w przeddzień ceremonii inauguracji Igrzysk. W sumie, na Olimpiadzie w Pekinie wystaruje 263 sportowców z Polski.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil