REKLAMA

Do 300 zł za założenie konta w Credit Agricole. Prześwietlamy promocję

Monika Dekrewicz2019-10-17 12:45redaktor Bankier.pl
publikacja
2019-10-17 12:45
Bankier.pl

Co wspólnego mają ze sobą: opłacanie rachunków, regularne oszczędzanie i przesiadka z konta w jednym banku na rachunek w drugim? To właśnie dzięki spełnieniu tych warunków można zarobić 300 zł w Credit Agricole. Uspokajamy – bank wymaga wybrania tylko jednego z nich.

Zanim jednak dojdzie do wyboru konkretnej premii, klient będzie zobowiązany do spełnienia kilku wstępnych wymogów. Brzmi skomplikowanie? Okazuje się, że wcale takie być nie musi. W kolejnej edycji newslettera „Prześwietlamy promocje” rozkładamy na czynniki pierwsze promocję Credit Agricole, wskazując na co zwrócić uwagę i jak uniknąć ewentualnych zgrzytów. Skorzystaj z promocji » 

Redakcja Bankier.pl prześwietla promocje, pokazując ich mocne i słabe strony. Subskrybuj nowy newsletter » / Bankier.pl

Za co dokładnie bank wypłaci nagrodę?

300 zł – o taką stawkę toczy się gra w ramach aktualnej odsłony promocji Credit Agricole „Jesienne korzyści z Kontem dla Ciebie 2019”. Podstawowy warunek oferty to założenie Konta dla Ciebie lub Konta Dla Ciebie VIP.

Zainteresowany promocją będzie musiał jeszcze spełnić kilka dodatkowych wymogów. Jakich? To będzie zależało od obranej przez niego ścieżki.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby skorzystać z promocji?

To co wyróżnia tę ofertę wśród konkurencji, to możliwość wyboru jednej z trzech metod pozwalających na uzyskanie premii. Bank przygotował rozwiązania dla przenoszących konto z innego banku, regularnie oszczędzających oraz opłacających rachunki środkami zgromadzonymi na koncie. Mimo to wydzielono część wymogów, które obowiązują wszystkich włączających się do promocji. Są to:

 • Posiadanie statusu nowego klienta - bank nie weźmie pod uwagę klientów, którzy posiadali konto w Credit Agricole między 1 kwietnia 2018 r. a datą złożenia wniosku. Na promocji nie zarobią również osoby, które kiedykolwiek korzystały z promocji banku nagradzającej przeniesienie konta z innego banku.
 • Złożenie wniosku i zawarcie umowy o konto – w promocji biorą udział dwa z czterech dostępnych w banku rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych – Konto dla Ciebie oraz Konto dla Ciebie VIP. Oferta nie obejmuje natomiast tańszego konta dla młodych (Konto dla Ciebie MOVE!), dlatego zainteresowani zgarnięciem nagrody pieniężnej, którzy nie przekroczyli 27 lat, będą musieli stanąć przed dylematem – konto bez premii z lepszymi warunkami cenowymi czy standardowy ROR i bonus.
 • Przystąpienie do promocji i wybór jednej z trzech metod na uzyskanie premii.
 • Zagwarantowanie wpływów na konto – zarówno wysokość, jak i liczba miesięcy, w których bank musi odnotować wpływ środków, są uzależnione od konkretnej premii, którą wybrał klient.

Decydujący się na rezygnację ze swojego dotychczasowego rachunku na rzecz produktu Credit Agricole mają ponadto obowiązek:

 • Złożenie podpisanego upoważnienia banku do przeniesienia konta wraz z wnioskiem, w którym klient wskazuje nazwę dotychczasowego banku, numer obecnego konta bankowego, dyspozycję zamknięcia rachunku oraz nazwę i adres instytucji przekazującej wynagrodzenie.
 • Zapewnienie wpływu na konto w wysokości 3000 zł przez trzy kolejne miesiące kalendarzowe – w przypadku, kiedy wynagrodzenie będzie niższe (ale nie mniejsze niż 1000 zł), premia zostanie obniżona do 100 zł.

Opłacający wysokie rachunki mogą być za interesowani zwrotem 5% wartości płatności z tytułu opłat za media. Maksymalna łączna kwota premii wynosi 300 zł. Klient może się o nią starać przez 12 miesięcy. W tym przypadku kryteria do spełnienia prezentują się następująco:

 • Zdefiniowanie w systemie bankowości internetowej odbiorców przyszłych płatności.
 • Dostarczenie bankowi potwierdzenia płatności przed jej pierwszą realizacją – bank akceptuje plik elektroniczny wysłany przez dedykowany formularz lub przedstawienie oryginału w placówce.
 • Zagwarantowanie w miesiącu poprzedzającym naliczenie premii wpływu na konto w wysokości 1000 zł.
 • Realizowanie rachunków za media – bank akceptuje płatności za gaz, energię elektryczną, wodę bieżącą, telewizję kablową, telewizję satelitarną, dostęp do internetu, telefon komórkowy i telefon stacjonarny. 

Ostatnia z opcji do wyboru to otrzymanie bonusu za włączenie i korzystanie z funkcji CAsaver. Także i ten sposób może to zaowocować premią w wysokości 300 zł, przy czym bank narzuca limit miesięczny – 25 zł. Jak łatwo wyliczyć, o premię można się ubiegać w ciągu kolejnych 12 miesięcy, począwszy od dnia przystąpienia do promocji. Sama premia stanowi 50% wartości transakcji zrealizowanych w ramach usługi. Warunki to:

 • Otwarcie Rachunku Oszczędzam, czyli podstawowego konta oszczędnościowego z oferty banku.
 • Uruchomienie usługi CAsaver pozwalającej na oszczędzanie „przy okazji” tj. przy realizowaniu płatności kartą debetową.
 • Zagwarantowanie w miesiącu poprzedzającym naliczenie premii wpływu na konto w wysokości 1000 zł.
 • Zrealizowanie w miesiącu poprzedzającym przekazanie premii transakcji kartowych na kwotę min. 300 zł.

Regulamin promocji można znaleźć pod tym adresem.

Kalendarium promocji

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że udział w promocji Credit Agricole będzie wiązał się z koniecznością zapamiętania wielu terminów. Tak naprawdę zainteresowanego ofertą banku będą dotyczyły tylko warunki obowiązujące przy wybranej premii, co znacznie ogranicza objętość kalendarza. Poniżej prezentujemy wszystkie terminy pojawiające się w regulaminie promocji.

Kalendarium promocji „Jesienne korzyści z Kontem dla Ciebie 2019”

Data / Termin

Warunek do spełnienia

Warunki podstawowe

do 30 listopada 2019 r.

przystąpienie do promocji,

zawarcie umowy konta,

wybór jednej z premii

Premia za przeniesienie konta

w ciągu 7 dni od podpisania umowy o konto

złożenie podpisanego upoważnienia banku do przeniesienia konta

co miesiąc przez trzy kolejne miesiące

zapewnienie wpływu na konto w wysokości min. 3000 zł (przysługuje premia w wysokości 300 zł) lub 1000 zł (przysługuje premia w wysokości 100 zł)

Premia – Zwrot za rachunki

przed realizacją pierwszej płatności danego typu

zdefiniowanie w serwisie internetowym odbiorców płatności,

przedstawienie bankowi potwierdzenia płatności.

co miesiąc aż do uzyskania maksymalnej premii (jednak nie dłużej niż 12 miesięcy od przystąpienia do promocji)

zapewnienie wpływu w wysokości min. 1000 zł

co miesiąc aż do uzyskania maksymalnej premii, licząc od miesiąca następującego po miesiącu, w którym zapewniono pierwszy wpływ

opłacanie rachunków za media

Premia – CAsaver z bonusem 50%

brak podanego terminu (nie później niż 12 miesięcy od przystąpienia do promocji)

otwarcie Rachunku Oszczędzam,

uruchomienie usługi CAsaver

co miesiąc (jednak nie dłużej niż 12 miesięcy od przystąpienia do promocji)

zapewnienie wpływu na konto w wysokości 1000 zł,

zrealizowanie transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę min. 300 zł

co miesiąc, licząc od miesiąca następującego po miesiącu, w którym zapewniono pierwszy wpływ i zrealizowano warunek dotyczący płatności

realizowanie płatności dołączoną do rachunku kartą debetową w ramach usługi CAsaver

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie regulaminu promocji.

Co jeszcze warto wiedzieć o kontach objętych promocją?

Credit Agricole obrał inną strategię niż większość banków na rynku i w ramach jednej promocji reklamuje dwa konta osobiste – Konto dla Ciebie i Konto dla Ciebie VIP. Pierwszy z nich to flagowy produkt banku, który pozwoli na uniknięcie opłat podstawowych po spełnieniu dość prostych warunków:

 • prowadzenie konta – 7 zł miesięcznie lub 0 zł pod warunkiem dokonania w poprzednim miesiącu jednej płatności kartą lub Blikiem oraz po zagwarantowaniu wpływu na konto w wysokości co najmniej 1000 zł,
 • obsługa karty – 9 zł miesięcznie lub 0 zł po spełnieniu warunków bezpłatności konta,
 • wypłata z bankomatów własnych (w placówce banku) – 0 zł,
 • wypłata z bankomatów obcych – 5 zł lub 0 zł po spełnieniu warunków bezpłatności konta lub wykupieniu pakietu w cenie 7 zł miesięcznie.

W przypadku Konta dla Ciebie VIP ciężar opłat został „przesunięty” w kierunku pozycji dotyczącej prowadzenia rachunku, jednak zamożniejsi klienci poradzą sobie również i z tą przeszkodą. Wybrane opłaty w koncie dla bardziej wymagających prezentują się następująco:

 • prowadzenie konta – 30 zł miesięcznie lub 0 zł pod warunkiem zapewnienia w poprzednim miesiącu wpływu w wysokości 10 000 zł LUB gdy średnie saldo na rachunkach klienta wynosi 200 000 zł.
 • obsługa karty – 0 zł,
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych – 0 zł.

Do dyspozycji posiadacza Konta dla Ciebie VIP są również darmowe wypłaty z bankomatów zagranicznych oraz wypłaty gotówkowe w oddziałach Credit Agricole.

Korzystającym z usług Credit Agricole została udostępniona aplikacja mobilna banku, a także usługi pozwalające na dokonywanie płatności telefonem – Apple Pay, BLIK oraz Google Pay.

Więcej szczegółów na temat obu rachunków można znaleźć w naszych artykułach – „Konto dla Ciebie w Credit Agricole – warunki prowadzenia rachunku” oraz „Konto dla Ciebie VIP w Credit Agricole – warunki”.

Czy skorzystanie z promocji się opłaca?

Promocja skupia na sobie uwagę już dzięki samej wysokości premii. 300 zł w ramach jednej oferty to już raczej echo przeszłości niż codzienność i już z tego choćby powodu warto rzucić na nią okiem.

Stopień trudności realizacji poszczególnych warunków jest uzależniony od wyboru metody uzyskania premii. Najprostsza, najszybsza i najpewniejsza jest opcja z przeniesieniem konta. Poza nadaniem specjalnego upoważnienia klient jest zobowiązany jedynie do trzykrotnego zasilenia konta wpływem we wskazanej wysokości. W tym przypadku środki trafią na konto relatywnie szybko (maksymalnie na koniec miesiąca nastepującego po miesiącu, w którym zrealizowano trzeci wymagany wpływ) i w z góry wiadomej wysokości – 300 lub 100 zł.

Wybierając jedną z pozostałych metod, trzeba się trochę bardziej napracować. Warto w tym przypadku dokonać prostej kalkulacji, która z nich będzie prostrza do realizacji. Premia za opłacanie rachunków ma tę zaletę, że nie jest objęta limitem miesięcznym i tym samym można się nią nacieszyć wcześniej niż po 12 miesiącach. Na jej niekorzyść przemawia niski procent zwrotu – to zaledwie 5% wartości rachunków. Aby otrzymać np. 25 zł zwrotu w danym miesiącu, trzeba uskładać rachunki na kwotę 500 zł.

Zwolennicy płatności kartą mogą zawalczyć o bonus w wysokości 50% wartości transakcji zrealizowanych dzięki usłudze CAsaver. Ograniczenia to przede wszystkim maksymalna premia miesięczna w wysokości 25 zł. Tutaj trzeba będzie pamiętać o szybkim włączeniu się aktywnie do promocji, ponieważ bank nalicza premię przez 12 miesięcy od podpisania umowy – w związku z narzuconym maksimum miesięcznym nie będzie czasu na „nadrobienie” ewentualnych zaległości. Premia w tej wysokości trafi na konto, jeśli klient zgromadzi w danym miesiącu 50 zł dzieki tej usłudze.

Zapisz się na newsletter „Prześwietlamy promocje”

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prześwietlamy promocje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki