REKLAMA

"Prześwietlamy promocje" - nowy newsletter Bankier.pl

Malwina Wrotniak2019-06-17 08:45, akt.2019-07-28 16:57redaktor naczelna Bankier.pl
publikacja
2019-06-17 08:45
aktualizacja
2019-07-28 16:57

500 złotych za polecenie konta osobistego, podwyższona do 3,5% stawka na rachunku oszczędnościowym, 250 zł do wydania na paliwo - banki prześcigają się w walce o nowych klientów. Które z ofert to faktyczne okazje, ile można realnie zarobić i jakim kosztem? Ruszamy z nowym newsletterem, w którym redakcja Bankier.pl prześwietla bankowe promocje.

Bankowość jest zaszyta w DNA Bankier.pl. Nasz zespół redakcyjny codziennie przetwarza informacje o zmieniających się ofertach produktów finansowych (zainteresowanym gorąco polecam smart.bankier.pl) i regularnie przygotowuje popularne rankingi kont osobistych, oszczędnościowych czy lokat. Naszymi spostrzeżeniami na temat rynkowych okazji od teraz będziemy dzielili się w dodatkowy sposób - w newsletterze z powiadomieniami o ofertach, na których można zarobić. 

Nowy newsletter "Prześwietlamy promocje":

  • będzie sygnałem od redakcji o atrakcyjnej i aktualnie dostępnej dla klientów promocji,
  • będzie dotyczył zwykle kont osobistych, oszczędnościowych i lokat,
  • będzie analizą zawierającą mocne i słabe strony promocji,
  • będziemy wysyłali nie częściej niż raz w tygodniu
  • będzie najprostszą metodą na szybkie skorzystanie z promocji przez internet.

Zobacz przykładowe wydanie:

Kliknij w zdjęcie, żeby przejść do listy wszystkich promocji, jakie redakcja prześwietlała w tej serii publikacji.

Kliknij, żeby zobaczyć o jakich promocjach już pisała redakcja w tej serii publikacji / Bankier.pl

Zapisz się i wypróbuj:

Jakie promocje mają banki?

Właściwie nie ma tygodnia, żeby w ofercie banków nie pojawiała się nowa promocja. Są okazje lepsze i gorsze, są nagrody pieniężne i rzeczowe, wreszcie - są warunki mniej i bardziej przejrzyste. Typowi "wyjadacze wisienek" bez problemu odnajdą się w gąszczu propozycji, ale kto nie ma doświadczenia w łapaniu podobnych okazji, temu (mamy nadzieję) przyda się podpowiedź. W ramach najciekawszych propozycji tygodnia za każdym razem pokażemy, ile jest do ugrania oraz na jakie "gwiazdki" w regulaminach lepiej zwrócić uwagę.

Przykłady?

Aktualnie do zgarnięcia jest m.in. 150 zł za założenia Konta Jakże Osobistego w Alior Banku. Co rzuca się w oczy, to że warunki stawiane przez bank nie są trudne do spełnienia i można je zrealizować od ręki, a to niewątpliwy atut oferty. Żeby dostać premię, trzeba złożyć wniosek o otwarcie konta, aktywować m-bankowość, w ciągu 60 dni wpłacić na nie 1000 zł i wykonać minimum trzy płatności bezgotówkowe - kartą lub Blikiem. Haczyki? Promocja jest dostępna wyłącznie na specjalnie przygotowanej stronie internetowej i wnioski złożone inną metodą nie będą brane pod uwagę. Rozczarowani będą obecni posiadacze konta w tym banku - z propozycji mogą skorzystać tylko osoby nie posiadające tam obecnie rachunku osobistego (ale już konto oszczędnościowe czy firmowe nie jest przeszkodą).

Redakcja Bankier.pl prześwietli promocje, pokazując ich mocne i słabe strony / Bankier.pl

Dwukrotnie wyższą premią kusi natomiast Credit Agricole. Do 300 zł można zdobyć, otwierając Konto dla Ciebie. W przypadku tej oferty warto docenić swobodę, którą bank daje nowemu klientowi. Ma on do wyboru trzy sposoby na zdobycie tych pieniędzy: przeniesienie konta osobistego z innego banku, otrzymywanie zwrotu za rachunki do 5 proc. lub otrzymywanie premii za transakcje zrealizowane przez usługę CASaver, czyli regularne oszczędzanie. Ale uwaga - w przypadku dwóch ostatnich opcji  wysokość premii jest uzależniona od wysokości faktur lub codziennych płatności i ostatecznie może być niższa. Każda z metod posiada jeszcze osobne dodatkowe warunki do spełnienia, ale wspólnym mianownikiem jest zagwarantowanie wpływów wynagrodzenia na konto.

Zwolennicy płatności bezgotówkowych mogą z kolei zarobić na otwarciu rachunku w ING Banku Śląskim, który prowadzi aktualnie dwie akcje specjalne - "Do 140 zł za otwarcie konta Direct lub Komfort" oraz Do 140 zł za otwarcie konta Mobi". W obu przypadkach główna część bonusu w wysokości 100 zł przypada za realizację dziesięciu transakcji bezgotówkowych (Konto Mobi) lub transakcji na kwotę 1000 zł (Konto Direct lub Konto Komfort). Kolejną różnicę stanowią warunki zdobycia premii dodatkowej (przelewy na telefon BLIK VS wpływ na konto). Skorzystanie z promocji wiąże się z automatycznym otwarciem konta oszczędnościowego, na które to właśnie trafi nagroda pieniężna.

Czym zaskoczą banki w kolejnym tygodniu? Gorąco zachęcam do wypróbowania nowego newslettera. Okazji na dodatkowe pieniądze nie brakuje. Podpowiemy, z których z nich warto skorzystać.

Źródło:
Malwina Wrotniak
Malwina Wrotniak
redaktor naczelna Bankier.pl

Redaktor naczelna Bankier.pl. Autorka wielu publikacji z zakresu finansów, ukazujących się na łamach serwisu od 2008 roku. W przeszłości dziennikarz specjalizujący się w tematyce ubezpieczeń, doceniona Nagrodą Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego. Autorka emigracyjnych projektów "Tam mieszkam" i "Zawróceni", uhonorowana Nagrodą im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. W 2016 r. wydała książkę "Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą". Absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Tylko u nas

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki