REKLAMA

Dlaczego Wall Street dno ma już za sobą

Marek Wierciszewski2018-11-29 20:05
publikacja
2018-11-29 20:05

Zarządzający funduszami niedoważają amerykańskie akcje tak bardzo, że dalsza ich wyprzedaż nie ma już potencjału, ocenia bank UBS Group.

fot. REUTERS/Carlo Allegri/File Photo / / FORUMOd szczytu sprzed dwóch miesięcy główny indeks giełdy nowojorskiej S&P500 zniżkował o 6,9 proc., ale w najgłębszym punkcie wyprzedaży jego strata sięgała 11,5 proc. Ten dołek prawdopodobnie nie zostanie już przełamany, wynika z ostatniej noty strategów UBS Group do klientów. Tak sugeruje obliczany przez nich wskaźnik pozycjonowania inwestorów, który śledzi zaangażowanie zarządzających aktywnymi funduszami na amerykańskim rynku akcji i odnosi je do historycznych średnich.

Zarządzający aktywnymi funduszami silnie ograniczali zaangażowanie w amerykańskie akcje od początku października, co sprowadziło wskaźnik pozycjonowania do pułapu o 0,9 odchylenia standardowego poniżej długoterminowej średniej [odchylenie standardowe to używana w statystyce, odniesiona do zmienności miara odchylenia – red.]. Kiedy w historii wskaźnik znajdował się równie nisko, indeks S&P500 rósł przeciętnie w ciągu kolejnych 30 dni o 3-4 proc., obliczają specjaliści. Choć w miarę zbliżania się przyszłego roku czynniki ryzyka są bardziej wyraźne, to korzystne pozostają również perspektywy średnioterminowe.

Za sprawą korekty wyceny spadły, dyskontując szereg rynkowych zagrożeń, a pojawiające się na horyzoncie pozytywne czynniki nie są jeszcze uwzględnione w cenach. Do wydarzeń, z którymi inwestorzy wiążą zbyt negatywne oczekiwania, należy kończący się w weekend szczyt grupy G20, na którym spotkać się mają prezydent USA Donald Trump oraz jego chiński odpowiednik Xi Jinping. W ostatnim wywiadzie dla Wall Street Journal Donald Trump powtórzył groźbę objęcia cłami pozostałej części importu z Chin.

'W notowaniach indeksu S&P500 uwzględnione jest dalsze zaostrzenie napięć handlowych, więc brak złych wiadomości ze szczytu G20 może popchnąć indeks w górę w kierunku 2800 punktów” – przewidują w nocie specjaliści UBS Group.

Źródło:
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (5)

dodaj komentarz
kimdzongtusk
Kolejne "dziecko hossy" znające bessę i podwyższone stopy procentowe tylko z podręczników.. `10 lat pompowania wychowało pokolenie analityków i zarządzających , których jedyna strategia to buy, jak mocniej spadnie to buy buy a jak jeszcze będzie spadało to buy buy buy .
silvio_gesell
Przy P/E na 22 nawet obligacje 3% są bardziej opłacalne.
jes
Zaczęła się nagonka zarządzających przed końcem roku by wyrobić prowizje a potem szukać jeleni by odkupili. A tu nie ma chętnych.
open_mind
„Dlaczego Wall Street dno ma już za sobą” Bo teraz to tylko niezglebiona otchłań świata fantazji i baśni ekonomiczno finansowej pozostała. Jedziemy dalej tak długo jak to się trzyma „KUPY” A co sobie długu i dodruku propagandy optymizmu malwersacji żałować jak jest euforia na „bazie”, przecież to przerasta najwspanialsze bajki. Brawo „Dlaczego Wall Street dno ma już za sobą” Bo teraz to tylko niezglebiona otchłań świata fantazji i baśni ekonomiczno finansowej pozostała. Jedziemy dalej tak długo jak to się trzyma „KUPY” A co sobie długu i dodruku propagandy optymizmu malwersacji żałować jak jest euforia na „bazie”, przecież to przerasta najwspanialsze bajki. Brawo wy, brawo my.
h-b
Bo mają niski dług Państwa tylko niespełna 22 Bilionowy !.....

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki