REKLAMA

Disney+ - nowy serwis streamingowy coraz bliżej

Katarzyna Waś-Smarczewska2018-11-12 11:45redaktor Bankier.pl
publikacja
2018-11-12 11:45
Disney+ - nowy serwis streamingowy coraz bliżej
Disney+ - nowy serwis streamingowy coraz bliżej
fot. Aly Song / / Reuters

Prezes Disneya, Bob Iger, zapowiedział nową usługę streamingową o nazwie Disney+, która ma być konkurencją dla Netfliksa czy Amazona.

Disney+ będzie usługą VOD koncernu, której start planuje się na końcówkę 2019 roku.

Na platformie mają znaleźć się znane już produkcje Disneya, ale też nowości. Biblioteka tytułów ma zawierać 7 tys. odcinków seriali i 500 filmów. Mają pojawić się m.in. seriale specjalnie przygotowane dla Disney+, np. oparty na przygodach nordyckich bogów z uniwersum Marvela z Tomem Hiddlestonem jako Lokim, serialu z serii Gwiezdnych Wojen - "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie", także seriali wzorowanych na filmach pełnometrażowych High School Musical oraz Potwory i Spółka.

Jak podaje serwis Vulture, platforma ma funkcjonować podobnie jak stacja telewizyjna. Zostanie podzielona na 5 platform tematycznych: Disney, Marvel, Gwiezdne Wojny, Pixar i National Georgraphic. Użytkownicy będą mogli wykupić dostęp do wybranych przez siebie treści bez konieczności płacenia za całość. Dotąd nie określono wysokości abonamentu, ale w swoich wcześniejszych wypowiedziach Iger zapowiadał, że kwota będzie niższa niż w przypadku Netfliksa.  

Serwis póki co rusza w Stanach Zjednoczonych, ale dobrym prognostykiem dla polskich widzów może być informacja, że działa już polskojęzyczna wersja strony https://preview.disneyplus.com/pl/.

Źródło:
Katarzyna Waś-Smarczewska
Katarzyna Waś-Smarczewska
redaktor Bankier.pl

Redaktor prowadząca Bankier.pl, wydawca. W zespole Bankier.pl od 2008 roku. Absolwentka wrocławskiej polonistyki i specjalizacji edytorskiej, dyplom o komunikacji internetowej obroniła u prof. Jana Miodka. Chce, aby Bankier.pl był najlepszym źródłem informacji - podanych językiem zrozumiałym także dla osób, które nie mają wykształcenia ekonomicznego, a chcą znać i rozumieć zagadnienia dotyczące finansów.

Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (2)

dodaj komentarz
open_mind
Netflix` to lewacka kompania i zaczyna im się odbijać Clintonami, Condoleezza Rice i spółką.
"Condoleezza Rice Previous offices: United States Secretary of State (2005–2009)”
eltomasso
Nie zagrozi bo troche za pozno... a poza tym Netflix w znaczacym stopniu ma inna grupe docelowa.
Dla mnie na dzien dzisiejszy jest Netflix i dlugo dlugo nic.

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki