Deutsche Bank rozważa zwolnienie 20 tys. osób

W ciągu najbliższych kilku dni rozstrzygną się losy pracowników Deutsche Banku. Firma rozważa bowiem obniżenie zatrudnienia o jedną piątą — donosi agencja Bloomberg.

(fot. Dado Ruvic / Reuters)

Bloomberg, powołując się na dwie osoby zaznajomione ze sprawą, podaje, że Deutsche Bank może podjąć decyzję o cięciu nawet 20 tys. etatów po przedstawieniu nowego planu restrukturyzacji. Decyzja w sprawie zwolnień nie została jeszcze oficjalnie podjęta. 

„Deutsche Bank pracuje nad środkami, które przyspieszą jego transformację, aby poprawić jego zrównoważoną rentowność. Będziemy powiadamiać wszystkich interesariuszy, jeśli i kiedy będzie to konieczne” - podała rzecznik prasowa banku. 

Christian Sewing powiedział na corocznym walnym zgromadzeniu, że pracuje nad "trudnymi" cięciami zaraz po tym, jak zdecydował się odejść od rozmów na temat fuzji z Commerzbankiem w kwietniu. 

Na koniec pierwszego kwartału Deutsche Bank zatrudniał 91,5 tys. pracowników, co oznacza spadek z 95,4 tys. pracowników w momencie przejęcia sterów w firmie przez Sewinga. Pod koniec maja ubiegłego roku "Reuters", powołując się na osoby znające sprawę, podał, że firma zwolni około 10 tysięcy osób

WS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 23 1a2b

Co w tym dziwnego jak wyrosło już drugie pokolenie, które bank zna tylko poprzez internet. Zwolnienia z tego powodu trwają nie od dziś.
Coś co jednak może dziwić to fakt, że przy drastycznej obniżce kosztów nie tanieją usługi bankowe.

! Odpowiedz
0 6 silvio_gesell

Bo równocześnie ujemne stopy powodują spadek spreadów z których żyją banki.

! Odpowiedz
7 24 cyklonb

Będzie na rynku pracy nadpodaż oszustów bankowych -Aj-waj.

! Odpowiedz
1 8 wjagus

Obecnie mamy nadpodaż analfabetów nieumiejących przeczytać umowy.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.