Deutsche Bank planuje dużą redukcję zatrudnienia

Największy niemiecki bank - Deutsche Bank - planuje poważną redukcję zatrudnienia do końca 2022 roku. Ma to związek z restrukturyzacją koncernu, który od wielu lat ma kłopoty z rentownością.

(fot. Kai Pfaffenbach / Reuters)

W ciągu najbliższych trzech lat pracę w Deutsche Bank może stracić około 18 tys. osób - poinformował koncern w niedzielę po posiedzeniu rady nadzorczej. O planach tych pisaliśmy już tydzień temu. Firma zatrudnia obecnie około 91500 pracowników na całym świecie (z czego 41500 w RFN). Do 2022 roku liczba ta ma spaść do 74 tys. Restrukturyzacja będzie kosztować 7,4 mld euro.

Zwolnienia dotkną przede wszystkim segment działalności koncernu, który przynosi mu największe straty - bankowość inwestycyjną. Zmiany mają też dotknąć dział obsługujący klientów korporacyjnych.

Decyzja o radykalnych krokach mających uzdrowić firmę jest konsekwencją fiaska rozmów nt. fuzji z Commerzbankiem pod koniec kwietnia br. Na połączeniu zależało wicekanclerzowi i ministrowi finansów Olafowi Scholzowi (SPD), który uważa, że należy wzmocnić niemiecki sektor bankowy, gdyż tylko wtedy będzie on w stanie konkurować z globalnymi graczami.

Po dokładnej analizie zarządy obu banków doszły jednak do wniosku, że fuzja "nie przyniosłaby wystarczającej wartości dodatkowej".

Deutsche Bank ma kłopoty od wielu lat. W 2008 roku był on zaangażowany na dużą skalę w handel instrumentami pochodnymi, co było jedną z przyczyn wybuchu kryzysu finansowego. W konsekwencji instytucja wciąż płaci odszkodowania i walczy z kryzysem wizerunkowym. W 2018 roku udało mu się jednak odnotować zysk po trzech latach strat.

Z Berlina Artur Ciechanowicz (PAP)

asc/ mc/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 24 xxpp

DB to jeden z tych banków, które istnieją tylko dlatego, że ich upadek zatopiłby całe państwa.
Nie chcę podawać złych liczb, ale czytałem kiedyś, że to jest kilka rocznych budżetów RFN.

Tam jest tyle trupów w szafach, że wyprostowanie sytuacji nie jest możliwe. Niemcy trzymają zombie w zamrażalce do momentu upadku systemu, bo wtedy to już naprawde będzie wszystko jedno. ;)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 10 open_mind

Na poważnie. Trump ma kasiorę w Deutsche Bank a z siedziby NYC w piątek widziano „rzeszę” z brązowymi kartonami jak opuszczali po cichutku ten bank. Tak naprawdę to się zaczęło, i nie będzie wesoło nikomu.

! Odpowiedz
1 11 skasowane_konto

twór zbyt wielki żeby pozwolić sobie na upadłość

! Odpowiedz
1 15 open_mind

Co tam Deutsche Bank cały świat czeka na totalną restrukturyzację.

! Odpowiedz
1 15 open_mind

Deutsche Bank ogłosił niedzielę, że chce wycofać się z działu globalnych akcji.
Deutsche Bank announced Sunday that it will pull out of its global equities

* Prosimy bez paniki wszystko przebiega zgodnie z planem. Prezesi już mają wykupione bilety do z góry ustalonych miejsc.

! Odpowiedz
0 14 eagleeye

No i co w związku z tym że zwolnią 20 tys osób. Ten bank jest na tzw. grzecznościowej kroplówce

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.