Deutsche Bank następnym Lehman Brothers?

Źródło: zerohedge

Na powyższym wykresie przedstawiono akcje nieistniejącego już banku Lehman Brothers na tle istniejącego banku Deutsche Bank. Notowania akcji Deutsche banku, który w ostatnim czasie nie radzi sobie najlepiej wyglądają bardzo podobnie do notowań akcji banku Lethman Brothers przed samym upadkiem. Czy historia się powtórzy?

Aktualne problemy Deutsche Banku wynikają z jego zaangażowania na rynku derywatów, czyli instrumentów pochodnych. Ekspozycja niemieckiego banku na instrumenty pochodne stanowi ponad dwudziestokrotność PKB Niemiec, około 55 bilionów euro. Prawie 70% wszystkich derywatów opiewa na stopy procentowe, a ich głównym zabezpieczeniem jest rząd niemiecki.

Upadek tak dużego banku skończyłby się katastrofą dla całego systemu finansowego, czy ECB do tego dopuści?

Dział Analiz

Źródło: Admiral Markets

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 1 ~ACdeusz

Dla tego unia napiera na Polskę, grożąc sankcjami, by zmieniła prawo tak by umożliwić przejęcie depozytów większych klientów przez upadający bank.

! Odpowiedz
2 3 ~bandit

po cyprze, grecji, portugalii i hiszpanii następną ofiarą dojczebanku byłaby polska. Ale chyba juz nie pójdzie tak łatwo. Ta szwabska, złodziejska instytucja chyli się do upadku od kilku lat. Przy poteżnych wpływach niemieckich w UE każdy z nas obywateli europejskich podawał temu bankowi kroplówkę z naszych podatków. Panowanie szwabów w UE kończy się, skończy się także żywot tej ośmiornicy....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 ~DBMakler

Czy ktoś wie czy bankowy fundusz gwarancyjny obejmuje także środki zgromadzone na koncie maklerskim w przypadku upadłości deutsche banku?

! Odpowiedz
0 3 ~bukaj

Gdzieś czytałem że akcje nie należą do domu maklerskiego tylko do posiadacza akcji i są notowane w centralnej ewidencji akcji a więc w przypadku upadku biura maklerskiego akcje pozostają własnością akcjonariusza ale sam muszę się upewnić czy tak jest na 100%

! Odpowiedz
0 1 ~semix odpowiada ~bukaj

Mam konto w DB w Niemczech i też już o to pytałem. W Niemczech jest dokładnie tak jak piszesz i jest też na to powód: aktywa na kontach (depozyty) są oprocentowane i są składnikiem bilansu bankowego. Natomiast akcje są tylko "przechowywane" i nigdzie nie wchodzą w bilans banku. Właściclelem akcji jest zawsze klient.

Ale jest jeszcze inny drobny problem. W przypadku zawieszenia operacji bankowych jest wielce prawdopodobne, że stracisz możliwośc zarządzania Twoim portfelem. Ok, dostaniesz Twoją zawartość po jakimś czasie, ale w międzyczasie sytuacja na rynku rozwija się dalej. Jeżeli DB by splajtował, to będzie totalne załamanie rynku i wtedy powinno się akcje kupować, tylko że akurat wtedy nie będziesz już miał dostępu do tego konta. Zanim dostaniesz nowe to potrwa chwilę. Wniosek? Rezerwowe konto w innym, pewnym banku...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~burr odpowiada ~semix

Napisz proszę coś więcej o tym koncie w Niemczech. Czy można je założyć jako obywatel Polski mieszkający w Polsce?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
USD/PLN 0,16% 3,9312
2020-06-04 14:08:00
EUR/PLN 0,44% 4,4293
2020-06-04 14:08:00
EUR/USD 0,28% 1,1267
2020-06-04 14:08:00
CHF/PLN 0,54% 4,1038
2020-06-04 14:08:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil