REKLAMA

Deutsche Bank chce zamknąć co piąty oddział w kraju

2020-09-24 18:36
publikacja
2020-09-24 18:36
fot. Kai Pfaffenbach / FORUM

Deutsche Bank chce zamknąć jedną piątą swoich 500 oddziałów w Niemczech i to „tak szybko, jak to możliwe” - powiedział szef działu klientów prywatnych DB Philipp Gossow, cytowany przez dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Deutsche Bank chce za to rozszerzyć porady telefoniczne i wideo oraz bankowość internetową.

„W wyniku pandemii koronawirusa wymagania dotyczące doradztwa i działalności branżowej uległy dalszej zmianie. Nawet klienci, którzy w przeszłości nie potrafili wiele zrobić z bankowością internetową, mogą teraz wykonywać wiele prostych operacji bankowych na swoim komputerze lub iPadzie z domu” - powiedział Gossow.

Zamykanie oddziałów pomoże zaoszczędzić sporo pieniędzy. Podobnie jak Commerzbank, który obecnie myśli o jeszcze ostrzejszych cięciach w swojej sieci oddziałów, Deutsche Bank nadal musi wiele zrobić, aby osiągnąć zakładane cele finansowe - pisze "FAZ". (PAP)

bml/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
szczecinianin
D bank to trup finansowy ogromnych rozmiarów ,za duży żeby upaść co jak getin tylko on jest mały i obstawiam upadek w tym roku.
demeryt_69
Ta firma dawno temu powinna być zaorana za bardzo liczne udowodnione przypadki prania kasy. Tylko ostatni z nich to wypranie ok. 150 mld dolarów z Rosji i krajów bałtyckich!

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Deutsche-Bank-zamieszany-w-pranie-pieniedzy-w-Danske-Banku-7627751.html
karbinadel
Właśnie dlatego, że jest potrzebna, zaorana nie zostanie. Przecież nie piorą tej kasy za frajer

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki