REKLAMA
WEBINAR

Desa złożyła prospekt w KNF. Rozważa IPO

2021-08-19 11:00
publikacja
2021-08-19 11:00

Desa, działająca na rynku obrotu dziełami sztuki, złożyła prospekt w Komisji Nadzoru Finansowego w związku z rozważaną pierwszą ofertą publiczną i rozpoczęciem notowań na rynku podstawowym GPW - podała spółka w komunikacie prasowym. Spółka będzie pierwszym przedstawicielem swojego sektora na polskiej giełdzie.

Desa złożyła prospekt w KNF. Rozważa IPO
Desa złożyła prospekt w KNF. Rozważa IPO
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

"Nasza strategia nastawiona jest na dalszy dynamiczny wzrost. Sprzyjają nam bardzo dobre perspektywy polskiego rynku sztuki – w opinii ekspertów oczekiwana średnia roczna stopa wzrostu (CAGR) rynku dzieł sztuk i antyków w Polsce w najbliższych latach to ponad 24 proc. Uznaliśmy, że to bardzo dobry moment na kolejny ważny krok w historii naszej spółki: przeprowadzenie oferty publicznej" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Juliusz Windorbski.

Dodał, że strategia grupy nastawiona jest na dalszy dynamiczny wzrost i sprzyjają jej bardzo dobre perspektywy polskiego rynku sztuki.

Przychody grupy ze sprzedaży wzrosły z 43,5 mln zł w 2018 r. do 72,4 mln zł w 2020 r. (CAGR w wysokości 29 proc.). W tym samym okresie nastąpił wzrost EBITDA z działalności kontynuowanej z 11,6 mln zł w 2018 r. do 26,5 mln zł w 2020 r. (CAGR w wysokości 51 proc.), co przełożyło się na wzrost marży EBITDA z 26,7 proc. do 36,7 proc.

Głównymi obszarami działalności grupy jest prowadzenie przez spółkę Desa Unicum domu aukcyjnego oferującego pośrednictwo w sprzedaży szerokiego spektrum dzieł sztuki, antyków i przedmiotów kolekcjonerskich oraz krótko- i długoterminowe inwestowanie w dzieła sztuki oraz obiekty kolekcjonerskie prowadzone głównie przez spółkę Keil Art. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
pietrolavazza
Dział logistyki do poprawy.

Powiązane: Kultura i sztuka - kina, teatry, muzea, galerie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki