Decyzja i komunikat po posiedzeniu RPP będą opublikowane na stronie internetowej NBP

2020-07-13 16:00
publikacja
2020-07-13 16:00
fot. Andrzej Hulimka / FORUM

Decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych oraz informacja po posiedzeniu RPP z dnia 14 lipca 2020 r. zostaną opublikowane tego samego dnia na stronie internetowej NBP - podał w poniedziałek NBP w komunikacie.

"Biuro Prasowe NBP informuje, że decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych oraz informacja po posiedzeniu RPP z dnia 14 lipca 2020 r. zostaną opublikowane tego samego dnia na stronie internetowej NBP" - napisano w jednozdaniowym komunikacie.

NBP nie poinformował wprost, czy po posiedzeniu odbędzie się konferencja prasowa. Miesiąc wcześniej, po wystosowaniu analogicznego komunikatu konferencja nie odbyła się.

Na posiedzeniach w marcu, kwietniu i maju RPP obniżyła referencyjną stopę procentową łącznie o 140 pb., w krokach po 50, 50 i 40 pb., do 0,10 proc. W czerwcu RPP pozostawiła stopy proc. na niezmienionym poziomie. Po żadnym z ww. posiedzeń nie odbyła się konferencja prasowa, ani w tradycyjnej formie, ani za pośrednictwem zdalnych środków komunikacji. (PAP Biznes)

tus/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
degrengolada
zróbcie konferencję. Rozwiejcie wątpliwości inaczej ludzie zaczną węszyć spiski i tworzyć teorie wyssane z palca które jeszcze bardziej zaszkodzą Polsce. Zresztą jakich to pytań się tak boicie? Ludzie już się przyzwyczaili.
piotr76
A co mają opowiadać? Przestrzeni do zmian stóp procentowych już właściwie nie mają, zresztą jakieś ruchy o ułamek procenta w tą czy w drugą stronę nic nie zmienią.
tomaszektoma
Po co robić konferencje jak nic się nie zmienia, stopy te same, prezes ten sam.

O czym mają informować?
newsman
najwieksza tragedia po przeganych wyborach to bedzie nominacja nowego prezesa banku centralnego przez andrzeja sebastiana dude , ten kraj nie zasluguje na zaden szacunek
_jasko
Prezes NBP pozostanie ten sam
Prezes PiS nie znajdzie w to miejsce nikogo bardziej spolegliwego.

Powiązane: RPP obniża stopy procentowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki