REKLAMA

Debata Polska 2025+ na temat sektora bankowego w Polsce

2016-01-20 15:28
publikacja
2016-01-20 15:28

W czwartek o godz. 17:00 w Klubie Polska 2025+ dyskusja pt. „Gdzie byliśmy, gdzie jesteśmy, co przed nami? – przekrojowe spojrzenie na polski sektor bankowy.”  W debacie wzięli udział Krzysztof Kalicki, Prezes Deutsche Bank Polska, Wojciech Kwaśniak, Wiceprzewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, Sławomir S. Sikora, Prezes Banku Handlowego w Warszawie, Józef Wancer, Przewodniczący Rady Nadzorczej BGŻ BNP Paribas oraz Prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz.

Rok 2016 będzie dla samorządu bankowego w Polsce rokiem szczególnym. 25 lat temu, końcu stycznia 1991 r. odbyło się pierwsze, założycielskie Walne Zgromadzenie Związku Banków Polskich. W nowej rzeczywistości burzliwych przemian politycznych i gospodarczych, w wolnej Polsce odrodziła się instytucja służąca rozwijającej się gospodarce,  wspierająca rodzimy sektor bankowy i budowę jego infrastruktury.

Miniony czas był okresem pełnym ogromnych wyzwań i systematycznej, ciężkiej pracy, dzięki której dzisiaj polski sektor bankowy uznawany jest przez wiele osób i instytucji za stabilny i dobrze zorganizowany. Według raportu Międzynarodowego Funduszu Walutowego, pod wieloma względami stawiany jest za wzór, z którego z powodzeniem mogłyby brać przykład inne kraje. Podkreśla się jego bezpieczeństwo, nowoczesność i technologiczne zaawansowanie, a jednocześnie wskazuje na właściwie zachowane proporcje oraz sprawny i skuteczny nadzór. ZBP stał się natomiast największą samorządową organizacją zrzeszającą banki w Polsce i jedną z najprężniej działających organizacji samorządu bankowego w Europie.

W 25. rocznicę inauguracji działalności samorządu bankowego chcielibyśmy zaprosić Państwa do wyjątkowej w Klubie Polska 2025+ dyskusji. Dyskusji o tym, gdzie jako sektor bankowy byliśmy, gdzie jesteśmy obecnie i co jeszcze przed nami w możliwej do zdefiniowania przyszłości. Najbliższe spotkanie będzie więc szczególnego rodzaju podróżą w przeszłość i spojrzeniem na nadchodzące wyzwania. Z udziałem wybitnych przedstawicieli środowiska bankowego postaramy się także podsumować ćwierć wieku rozwoju sektora i jednocześnie, w sposób symboliczny uhonorować tych wszystkich, bez których zaangażowania i determinacji nie moglibyśmy mówić dziś o sukcesie polskiej bankowości. 

Spotkanie 21 stycznia rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 17:00. Zapraszamy do oglądania transmisji na stronie www.zbp.pl, www.alebank.pl  oraz telewizji internetowej Bankier.tv  

Źródło:
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (22)

dodaj komentarz
~Anka
Debata wiele mi wyjaśniła .Liczę , że uda się wypracować rozwiazania , które nam Frankowiczą pomogą nieco więcej a inni klienci zgodzą się nieco dopłacić.
~bb
mam kredyt w chf w mbanku, zaciągałem w pko bp, potem refinansowałem w mbanku, nie mam nic za złe osobom które mi go sprzedały, tak cieszyłem się i cieszę się nadal że mam niską ratę, nie oczekuję pomocy nie oczekuję dopłat, ale jeśli okazuje się że świadomie bank sprzedał mi "zbuka" w postaci produktu mam kredyt w chf w mbanku, zaciągałem w pko bp, potem refinansowałem w mbanku, nie mam nic za złe osobom które mi go sprzedały, tak cieszyłem się i cieszę się nadal że mam niską ratę, nie oczekuję pomocy nie oczekuję dopłat, ale jeśli okazuje się że świadomie bank sprzedał mi "zbuka" w postaci produktu który w innych krajach zakazany, a prawo UE nakazuje w tej kwestii jedności przestrzegania prawa, to powiedzmy jasno, ktoś mnie oszukał - prezes i jego analitycy razem z prawnikami, nikt oprócz władz banku nie powinien odpowiadać, kredyt powinien zostać rozwiązany, to co wpłaciłem (odsetki opłaty kapitał) wliczone na poczet kapitału, i bank powinien zaproponować nowe rozwiązanie - np kwota która pozostał - kredyt w PLN wg obecnych zasad, tak dzisiejszych zasad, albo wymagać spłaty kapitału (i tu jest problem bo zabezpieczenie kredytu znika i bank ma problem), ale to nie ja sprzedałem sam sobie kredyt który nie jest kredytem tylko pazerny prezes dopuszczając twór do sprzedaży, dla porównania - idąc do marketu kupujemy z lady ładnie wyglądające mięso/kiełbase które np. były już stare ale ktoś je "pomalował" i mi sprzedał - bo tak kierownik/dyro/prezes nakazuje robić, jak się zatruję i wyląduje w szpitalu, będę miał uszczerbek na zdrowi to pytam kto za to odpowiada ? ja bo kupiłem coś co mogłem kupić czy oszust - proszę nie brnijcie idioci mówiąc że jestem sobie sam winien
~polak2
podwyszono minimalną płace o 100 zł .zachód płaci tylko 400 euro wiecej nie da ?więc euro msi podskoczyć by za 400 euromiec pracownika
~oceannia
każdy po skończeniu ośmiu klas szkoły podstawowej i kilku klas szkoły innej powinien wiedzieć że istnieje coś takiego jak ryzyko walutowe ..kropka.
~nina1974
Jestem frankowiczem i nie jestem cwana kiedy bralam z mężem kredyt tj.marzec 2008r. w banku powiedzieli jak panstwo chcą spłacić szybko to brać w zlotowkach a rata 1200zla my na to ze chcemy

miec kwote realną
~niezadowolony
Jak to jest, że Deutsche Bank ma taką gigantyczną stratę. Jak można położyć tak dobry biznes ? Uważam, że przedstawiciel firmy przynoszącej straty nie ma powodu być traktowany jako ekspert w dyskusji o polskiej bankowości.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Olbrzymia-strata-Deutsche-Banku-Sprzatanie-trwa-7295837.html
~Bart
Jakiś osobnik cały czas przeszkadza "raz raz raz raz" - wyłączcie drugi mikrofon !!
~qqqq
co to za partacze obsługują akustykę ???
~Mati
Nie rozumiem dlaczego debata dot. frankowiczów jest poruszana. Ciekawe czy jakby frank teraz kosztował 1zł to czy ludzie którzy mają kredyty w tej walucie narzekali?
Chcieliściebyć cwani to teraz zapłacicie za to ;))

Powiązane: Podatek bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki