REKLAMA
ZAGŁOSUJ

DM BOŚ podwyższył rekomendację LiveChat do "kupuj"

2021-10-11 09:46
publikacja
2021-10-11 09:46
DM BOŚ podwyższył rekomendację LiveChat do "kupuj"
DM BOŚ podwyższył rekomendację LiveChat do "kupuj"
fot. Grand Warszawski / / Shutterstock

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 2 października podwyższyli 12-miesięczną wycenę akcji LiveChat o 4 proc. do 127,8 zł. Długoterminowa rekomendacja została podwyższona do "kupuj" z "trzymaj".

Analitycy podali, że wycena walorów spółki oparta jest wyłącznie na wycenie metodą DCF i wzrosła, gdyż negatywny wpływ przyjęcia przez nich wyższej stopy wolnej od ryzyka (w konsekwencji ostatniego wzrostu rentowności polskich obligacji 10-letnich) jest z nawiązką zniwelowany przez pozytywny wpływ lekkiego podwyższenia długoterminowych (po 2023 roku) prognoz zysków operacyjnych (oraz wolnych przepływów pieniężnych) w połączeniu z przesunięciem do przodu horyzontu.

"Zauważamy, że walory spółki zaczęły znowu być notowane z dyskontem do mediany dla zagranicznych spółek SaaS na poziomie mnożników EV/EBITDA (kwartał temu, po raz pierwszy w historii, akcje spółki były wyceniane z premią) z uwagi na znaczący spadek kursu akcji spółki przy równoczesnym wzroście mnożników spółek SaaS. W związku z wyraźnym spadkiem kursu rynkowego akcji spółki w ostatnich trzech miesiącach bieżąca wycena rynkowa stała się (w naszej opinii) zachęcająca otwierając, naszym zdaniem, lukę wycenową" - napisano w raporcie.

Opublikowane przez spółkę na początku października wstępne przychody oraz kluczowe wskaźniki efektywności za trzeci kwartał 2021 r. analitycy ocenili pozytywnie.

"Przerwanie trendu spadkowego (kw./kw.) wskaźnika ARPU dla nowych klientów dla aplikacji LiveChat, solidny wzrost (kw./kw.) miesięcznego powtarzalnego przychodu, stabilizacja tempa wzrostu (kw./kw.) powtarzalnego przychodu dla aplikacji LiveChat na nieco wyższym poziomie niż przed pandemią oraz wysoki (znacząco powyżej naszych oczekiwań) poziom sprzedaży denominowanej w USD z nawiązką kompensują nieco niższy od naszych oczekiwań przyrost klientów netto" - napisano.

Autorzy raportu podwyższyli całoroczne prognozy przychodów spółki o 3-5 proc.

W trzecim kwartale br. oczekują oni mocnego wzrostu sprzedaży i zysku operacyjnego rdr i kdk.

"Dynamiki te będą, naszym zdaniem, nieporównywalnie lepsze, niż dynamiki z poprzedniego (rozczarowującego) kwartału (kiedy zysk operacyjny spółki wzrósł zaledwie o 9 proc. rdr, spadając jednocześnie o 5 proc. względem pierwszego kwartału). Prognozowana duża poprawa wyników finansowych powinna, w naszej ocenie, zadowolić inwestorów stanowiąc pozytywny bodziec; dlatego też podwyższamy krótkoterminową rekomendację relatywną (względem rynku) dla akcji spółki do +przeważaj+ (z +neutralnie+)" - dodano.

Pierwsza dystrybucja raportu, którego autorem jest Sobiesław Pająk nastąpiła 2 października 2021 r. o godz. 12:00.

W załączniku zamieszczamy wymagane prawem informacje z DM BOŚ. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

40540032_LiveChat 503R_2021_AR_DM_BOS_disclaimer_prasa.pdfpdf
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki