REKLAMA
NIE PRZEGAP

DI Investors rekomenduje "kupuj" Hawe

2014-05-28 12:41
publikacja
2014-05-28 12:41

Analitycy DI Investors w raporcie z 27 maja rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Hawe od zalecenia "kupuj" z ceną docelową na poziomie 4,52 zł.

Raport przygotowano przy cenie akcji Hawe na poziomie 2,95 zł, a w środę o godzinie 12.26 akcje spółki drożeją o 5,8 proc. do 3,12 zł.

W ocenie analityków DI Investors kluczowym wyzwaniem stojącym przed spółką jest wykorzystanie potencjału wzrostu, związanego z zagranicznymi kontraktami typu IRU, czyli umowami dzierżawy infrastruktury teletechnicznej, w których około 80 proc. przychodów wpłacanych jest z góry w momencie zawarcia umowy.

"W tym celu Hawe realizuje inwestycję spinającą jej infrastrukturę na osi wschód-zachód pomiędzy Sochaczewem a Białą Podlaską. Informacja o osiągnięciu tego istotnego kamienia milowego powinna być, naszym zdaniem, katalizatorem wzrostu wartości akcji" - napisano w raporcie.

"W naszym modelu zakładamy finalizację tej inwestycji na połowę 2014, pozwalającą na 25 proc. udział IRU w nowych kontraktach już w tym roku" - dodano.

W efekcie tych założeń analitycy oczekują, że w 2014 roku Hawe osiągnie 107 mln zł zysku EBITDA (wzrost o 40 proc. rdr) i wypracuje 64 mln zł przepływów operacyjnych (wzrost o 43 proc. rdr). (PAP)

kuc/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~gwsam
Kolejne funduszowe barany? Stracili furę pieniędzy klientów. Teraz przepraszają

"Tuż przed weekendem na rynku objawiły się kolejne inwestycyjne barany. Tym razem w tej roli występują szefowie i właściciele innego prywatnego towarzystwa funduszy - Investors TFI. Ich flagowy fundusz Investor FIZ, specjalizujący się w strategiach
Kolejne funduszowe barany? Stracili furę pieniędzy klientów. Teraz przepraszają

"Tuż przed weekendem na rynku objawiły się kolejne inwestycyjne barany. Tym razem w tej roli występują szefowie i właściciele innego prywatnego towarzystwa funduszy - Investors TFI. Ich flagowy fundusz Investor FIZ, specjalizujący się w strategiach aktywnej alokacji pieniędzy, ogłosił, że w maju stracił 25% wartości. A to tylko najboleśniejszy akord degrengolady, która ogarniała Investor FIZ już od dłuższego czasu."
http://samcik.blox.pl/2012/06/Kolejne-funduszowe-barany-Stracili-wiekszosc.html
~olo
Duży miał rację Dobrze że się załapaliśmy Ja trzymam Pozdro dla Maxa

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki