"DGP": Nest Bank zastąpi marki Bank Smart i BIZ Bank?

analityk Bankier.pl

Nest Bank lub nestusbank – tak może nazywać się bank, który powstanie z połączenia marek BIZ Banku i Banku Smart. Obie należą dziś do FM Banku PBP. Wkrótce instytucja ta zacznie wdrażać nową strategię.

Obie marki pojawiły się na naszym rynku przed dwoma laty. BIZ Bank kieruje swoją ofertę do przedsiębiorców. Bank Smart pozycjonuje się jako bankowy dyskont „urodzony na smartfony”.

Znany jest między innymi z tego, że oferuje bezwarunkowo bezpłatne konto osobiste i pakiet usług ułatwiających zagraniczne rozliczenia.

Nest Bank zastąpi marki Bank Smart i BIZ Bank?
Nest Bank zastąpi marki Bank Smart i BIZ Bank? (thetaXstock)

Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", wkrótce obie marki czekają spore zmiany. FM Bank PBP jest u progu wdrożenia nowej strategii, która zakłada połączenie obu podmiotów pod wspólną marką. Dziennik spekuluje, że może to być nest BANK lub nestusbank, bo takie znaki zgłosił FM Bank PBP do Urzędu Patentowego.

W języku angielskim wyraz „nest” oznacza gniazdo. Ten trop może być więc prawidłowy, bo cytowany przez gazetę prezes Bartosz Chytła mówi, że „nowy bank ma być bliski rodzinie”. Gniazdo może kojarzyć się w tej sytuacji z gniazdem rodzinnym.

Wiadomo także, że bank chce rozwinąć sieć placówek. Obecnie ma ich 50, ale sieć powiększy się o 300 oddziałów franczyzowych. Prezes zdradza, że model nowych placówek ma być niespotykany. Więcej na ten temat dowiemy się najpewniej po konferencji prasowej, która została zaplanowana na początek września.

Bank Smart pojawił się na naszym rynku w 2014 roku. Jest to instytucja powołana do życia przez Sławomira Lachowskiego, człowieka który wprowadził na rynek mBank. W założeniu Bank Smart miał być pierwszym prawdziwie mobilnym bankiem. Kilka tygodni temu bank wprowadził jednak ważne zmiany – klienci zyskali dostęp do placówek. Niewykluczone, że są to pierwsze przymiarki do wdrożenia nowej strategii.

Rozmowa z wiceprezesem FM Bank PBP Bartoszem Chytłą:

Co zmiana marki będzie oznaczała dla klientów Banku Smart? Smart jest jednym z nielicznych banków z rachunkiem za zero. Czy taka taryfa zostanie utrzymana?

Konto za zero złotych pozostanie w naszej ofercie. Wkrótce poinformujemy listownie wszystkich naszych klientów o planowanej zmianie nazwy banku. Oczywiście, nie będzie to miało wpływu na relacje z bankiem – wszystkie umowy pozostają w mocy.

Czy bank potwierdza zmianę marki na nest Bank lub nestusbank?

Potwierdzam, że planujemy zmianę marki, ale nową nazwę zakomunikujemy na początku września. Proszę wszystkich jeszcze o chwilę cierpliwości.

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~WolnośćiPieniądze

Zrobiłem krótkie prześwietlenie oferty tego banku: https://www.youtube.com/watch?v=vDTw5bnn0cw

! Odpowiedz
0 0 ~Karol

Nest bank deklaruje juz teraz, ze konto zostanie bezwarunkowo za darmo ale nowy rok bedzie pretekstem do zmian w cenniku. Mam nadzieje, ze sie myle bo inaczej bede zmuszony zamknac rachunek.

! Odpowiedz
3 4 ~mirros

na początku Smart Bank był OK a teraz...dziadostwo

! Odpowiedz
2 4 ~WandaL

Niech tylko opłaty wraz z nazwą banku zmienią i przenoszę swoje gniazdo gdzie indziej

! Odpowiedz
4 1 ~Nestus

Nazwa kiepska. Gniazdobank brzmi jak żyg

! Odpowiedz
3 0 ~hm

Ktoś wie dlaczego Sławomir Lachowski odszedł z FM Bank PBP ?

! Odpowiedz
2 3 ~Henry

Mówią, że konto za zero zostanie.

! Odpowiedz
4 3 ~Ggggg

Gniazdobank :)

! Odpowiedz
0 23 ~ccc

Nie, tylko nie to. Mam konto w Banku Smart- jest świetne i nie chce żadnych zmian!

! Odpowiedz
1 16 ~pa

Otóż to, zbyt często takie wspaniałe zmiany są pretekstem do wprowadzania opłat...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne