Nowości w programie "Czyste powietrze". Dotacje na okna i drzwi

2020-08-03 10:25
publikacja
2020-08-03 10:25
fot. Aliaksander Karankevich / Shutterstock

Na jakie urządzenia można dostać dotację z rządowego programu "Czyste powietrze"? Oprócz paneli słonecznych czy pieców grzewczych na nowej liście jest stolarka okienna oraz drzwi zewnętrzne i garażowe.

- Przygotowanie „Listy zielonych urządzeń i materiałów” (ZUM) jest ważnym elementem nowej odsłony „Czystego powietrza”, którą wdrażamy od 15 maja tego roku (...) To narzędzie, które na pewno zaoszczędzi czas i przyspieszy weryfikację wniosków w programie, ale przede wszystkim przyczyni się, przez dobór wysokiej jakości urządzeń i materiałów, do redukcji emisji zanieczyszczeń ze spalania paliw w sektorze komunalno-bytowym i trwałej poprawy jakości powietrza - mówi Dominik Bąk, p.o. prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W bazie na stronie internetowej rządowego programu "Czyste powietrze" znajduje się katalog z przedmiotami, na które można uzyskać dofinansowanie podzielony na pięć grup:

  • kotły na paliwa stałe,
  • kotły gazowe kondensacyjne oraz olejowe,
  • kolektory słoneczne,
  • panele fotowoltaiczne,
  • pompy ciepła.

Dodatkowo od poniedziałku (3 sierpnia) rusza ogólnopolska infolinia dla osób, które mają wątpliwości przy składaniu wniosków. Pod numerem telefonu 22 340 40 80 od od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00 konsultanci będą udzielać porad potencjalnym beneficjentom programu. Infolinia ma działać przez najbliższe 2,5 roku.

Od 15 maja wystartował nabór wniosków w rządowym programie "Czyste powietrze". To nowa wersja poprzedniej, pierwszej edycji, w której zmiany dotyczą m.in. łączenia dofinansowania z programem "Mój prąd". Więcej na temat zmian w "Czystym powietrzu" pisaliśmy w artykule "Czyste powietrze" 2.0 na kredyt. Nowy nabór od 15 maja".

DF

Źródło:
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (1)

dodaj komentarz
ajmagik
Znowu dla bogaczy w domach a dla starych w zagrzybionych kamienicach zero pomocy. Kolesiostwo w tym rządzie to jest to. Co taki bidul senior może? Aha, w tv pokażą staruszkę, której łzy lecą, bo dostała dodatek 900 zł i nie wie jak ma teraz tę mamonę zabezpieczyć. Wszystko ma, a tu jej dali tyle kasy... .

Powiązane: Czyste powietrze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki