REKLAMA

Czy wielka inwestycja zniszczy park krajobrazowy?

2014-09-02 02:28
publikacja
2014-09-02 02:28
Czy wielka inwestycja zniszczy park krajobrazowy?
Czy wielka inwestycja zniszczy park krajobrazowy?
fot. istock / / Thinkstock

Regionalny dyrektor ochrony środowiska w Krakowie dał zezwolenie na budowę potężnego kompleksu narciarskiego na stokach Potrójnej, Turonia, Klimaski oraz Leskowca w Beskidzie Małym. Przeciwko inwestycji protestują ekolodzy - czytamy w "Dzienniku Zachodnim".

Gigantyczny kompleks na granicy Śląska i Małopolski chce zbudować właściciel ośrodka narciarskiego na Czarnym Groniu w Rzykach (gm. Andrychów). Planuje zrobić sieć wyciągów narciarskich na stokach Potrójnej, Turonia, Klimaski i Leskowca wraz z infrastrukturą towarzyszącą (parkingi, naśnieżanie, oświetlenie), połączyć stacje górnych wyciągów kolejami gondolowymi, a także zbudować kryty stok do całorocznego uprawiania narciarstwa.

Według ekologów, inwestycja zniszczy bezpowrotnie około 300 hektarów terenów cennych przyrodniczo i będzie oddziaływać negatywnie na kolejne 5 tysięcy hektarów. Zniszczeniu ulegnie także naturalny górski krajobraz - uważa Pracownia na rzecz Wszystkich Istot.

Stowarzyszenie zapowiada złożenie do generalnego dyrektora ochrony środowiska wniosku o unieważnienie postanowienia krakowskiej Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. (PAP)

sto/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~Grzechu_comeback
A gdzie była "Pracownia na rzecz Wszystkich Istot" gdy w Bałtyku kładziono rurę????Przez jakiś czas protestowali niemieccy ekoterroryści... do czasu, gdy putin sypnął kasą na..."badania bałtyku"Gdzie była "pracownia" gdy RYCHO WYCINAŁ PARK NARODOWY?!?!?!? a sfera rządowa obiecała "załatwimy,A gdzie była "Pracownia na rzecz Wszystkich Istot" gdy w Bałtyku kładziono rurę????Przez jakiś czas protestowali niemieccy ekoterroryści... do czasu, gdy putin sypnął kasą na..."badania bałtyku"Gdzie była "pracownia" gdy RYCHO WYCINAŁ PARK NARODOWY?!?!?!? a sfera rządowa obiecała "załatwimy, ale śnieg będziesz musiał sobie załatwić sam, he he"GDZIE BYLIŚCIE????
~lol3
narzekamy, że nie mamy stoków i jeździmy na narty za granicę; jak chcą wybudować stoki to narzekamy, że niszczą lasy, po których i tak nie chodzimy, bo przecież za granicą jest lepiej/taniej/łatwiejszy dojazd samochodem/itp. Zdecydujmy się wreszcie czego chcemy, bo nigdy nie będzie dobrze dla wszystkich. Przyznajcie narzekamy, że nie mamy stoków i jeździmy na narty za granicę; jak chcą wybudować stoki to narzekamy, że niszczą lasy, po których i tak nie chodzimy, bo przecież za granicą jest lepiej/taniej/łatwiejszy dojazd samochodem/itp. Zdecydujmy się wreszcie czego chcemy, bo nigdy nie będzie dobrze dla wszystkich. Przyznajcie się komentujący ilu z was było na spacerze w okolicach Potrójnej, Turonia, Klimaski czy Leskowca? A ilu z was było na nartach na Czarnym Groniu? A potem porównajcie to do wyjazdów za granicę albo do zapchanego i zadeptanego Zakopanego i okolicznych Tatr.
~Tt
Niezasyfione lasy i gory to jedyne co jeszcze troche mamy. Czemu nie rozbudowac miejsc gdzie juz sa wyciagi, a tam gdzie cisza i spokoj zostawic w ciszy i spokoju?
~polokolo
my mamy dziewiczą naturę więc jej nie niszczmy w imię prywatnego interesu, za granicą są stoki narciarskie wiec w czym jest problem? jest gdzie pojezdzic. zostawmy super lasy ,które służą turystom tyle ,że w czasie lata i jesieni.
~nieekolog
Już te dziady ekologi pchają się by dostać kaskę za dopuszczenie do inwestycji. Jak są tacy ekologiczni to niech nie jeżdżą samochodami bo one też niszczą śiodowisko, nie zakładają ubrań które były wyprodukowane w fabrykach bo one też niszczą środowisko itd

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki