REKLAMA

Czy spółki lubią być na giełdzie?

2016-06-24 07:00
publikacja
2016-06-24 07:00
Czy spółki lubią być na giełdzie?
Czy spółki lubią być na giełdzie?
fot. Krystian Maj / / FORUM

Czy dla spółki nie jest problemem zwiększanie poziomu raportowania ze strony regulatorów rynku? Czy takie coś nie może być impulsem do wyjścia z giełdy? Na te pytania odpowiadali przedstawiciele CCC, Tauronu i Amiki w czasie debaty "Przyszłość polskiej gospodarki oczami zarządów największych spółek", która odbyła się w trakcie 20. Konferencji WallStreet, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Piotr Nowjalis, wiceprezes CCC: Korzyści z bycia spółką giełdową są tak olbrzymie, że inne kwestie nie są w stanie przeważyć szali. Nie wiem co w kwestii raportowania musiałoby się zdarzyć, żeby zarządy spółek giełdowych zdecydowały się na wyjście z giełdy.

Trzeba też pamiętać, że spółka taka jak CCC jest tak wyceniana dlatego, że spółka jest transparentna.

Marek Wadowski, wiceprezes Tauron SA: My nie widzimy problemu z tym, że ten zakres raportowania się systematycznie rozszerza. Natomiast faktycznie problem jest z kosztami, które są coraz wyższe. Wiążę się to też z ryzykiem, bo jest tyle różnych spółek ,segmenty… zawsze ktoś może o czymś zapomnieć . Zgodzę się jednak z przedmówcą, że te korzyści z bycia spółką giełdową są zdecydowanie wyższe, niż koszty, które się ponosi.

Zawsze też staramy się znaleźć kompromis pomiędzy wymogami związanymi z raportowanie a tym, czego nie powinniśmy ujawniać.

Wojciech Kocikowski, wiceprezes Amica SA: Nasza spółka ma wielu partnerów i wie, że to raportowanie dostarcza pakiet informacji, który pomaga ocenić spółkę jako wiarygodnego partnera. Te rozmowy z instytucjami finansowymi są dużo prostsze krótsze, niż w przypadku, gdybyśmy nie byli na giełdzie.

Wszystkie wypowiedzi pochodzą z debaty "Przyszłość polskiej gospodarki oczami zarządów największych spółek", która odbył asię podczas 20. konferencji WallStreet. Bankier.pl był głównym patronem medialnym konferencji. Więcej wiadomości z konferencji WallStreet.

Źródło:
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Konferencja WallStreet

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki