REKLAMA

Czy banki skorzystają na 500+?

2016-04-07 14:45
publikacja
2016-04-07 14:45

W zeszłym roku banki odnotowały mniejszy zysk. Zarobiły 13,1 mld, a nie ponad 15 mld zł tak jak rok wcześniej. Przyczyny to upadek niektórych SKOK-ów i SKbanku, co pociągnęło za sobą konieczność dofinansowania BFG. Do tego dochodzą niskie stopy procentowe i obniżka interchange. To wszystko sprawiło, że sektor bankowy w 2015 roku zapłacił o blisko 1 mld zł podatku dochodowego mniej niż w 2014 roku.

Z ankiety Bankier.pl wynika, że 70% rodziców złoży wnioski za pośrednictwem bankowości elektronicznej. W większości pieniądze te zasilą konta rodziców. Dla banków to doskonała okazja do tego, by opracować nowe specjalne usługi konkretnie dla tej grupy klientów, np. specjalne konta, dodatkowe karty, itp. Nie oszukujmy się, 500+ również zwiększy zdolność kredytową niektórych klientów, którzy być może skuszą się na kredyt.

Już teraz niektóre banki wprowadzają do swojej oferty nowe kredyty z mniejszym oprocentowaniem dla świadczeniobiorców 500+. Banki z pewnością uszczkną coś z tej kwoty 17 mld zł, które państwo w tym roku wyda na ten program.

Łukasz Piechowiak

Źródło:
Tematy
Konto Przekorzystne z korzyścią do 400 zł

Konto Przekorzystne z korzyścią do 400 zł

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~Sirk
Banki przede wszystkim mają bazę danych rodzin i dzieci. Będą mogły dostosowywać portfele kredytowe jeszcze precyzyjniej niż było to do niedawna. Ich wali te 500 złotych. Big Data to jest dla nich majątek. Szkoda, że to rozumie niewielki % społeczeństwa.
~miro
dlaczego nie skonfiskowano majątków gangsterom z wołomińskiego bronkoskoku
~oczywistaoczywistoś
Nowy, pewny, comiesięczny przychód, z definicji podnosi zdolność kredytową rodzin wielodzietnych. Po co więc ten znak zapytania w tytule? Część rodzin wykorzysta 500+ na zmniejszenie/spłacenie obecnego zadłużenia, albo zapłaci zaległe rachunki - to też korzyść dla banków.
~3dfx
Zapłata rachunków to korzyść? hmm.. chyba dla wystawcy a nie pośrednika w płatności.
A podatek na 500+ się z powietrza nie weźmie - i to niezależnie czy jest dochód czy go nie ma.
~efekt_domina odpowiada ~3dfx
Wystawcy niezapłaconych rachunków też mają konta w bankach - tutaj wszystkim się opłaca :-)
Redystrybucja budżetowa sięga 360 mld zł, więc 18 mld nowych wydatków na "przyszłość narodu" to chyba dobry kierunek myślenia i działania.
~pro100w odpowiada ~3dfx
a prowizyjki za przelew lub wpłatę w kasie to co ???????????????
~światsieśmieje
"Banki z pewnością uszczkną coś z tej kwoty 17 mld zł, które państwo w tym roku wyda na ten program." - Pisz Pan Panie autor bez ogródek ,albo ja to zrobię - wyżyłują krwawicę polskim rodzinom, jak zwykle zresztą .Dlatego zwą się "banksterstwo". Ale jestem niemiły
~abc
Czy na warzywniak też masz jakieś ciekawe określenie - w końcu robią to samo co banki tylko mają inną "walutę". Warzywniaki kupują płody rolne od rolników/pośredników i sprzedają drożej do klientów. Baki pożyczają depozyty i drożej udzielają kredytów.

Zawsze jak banksterstwo nie pasuje to są
Czy na warzywniak też masz jakieś ciekawe określenie - w końcu robią to samo co banki tylko mają inną "walutę". Warzywniaki kupują płody rolne od rolników/pośredników i sprzedają drożej do klientów. Baki pożyczają depozyty i drożej udzielają kredytów.

Zawsze jak banksterstwo nie pasuje to są jeszcze parabanki, skoki, prowidenty, amber goldy czy inne wongi
~Misiek odpowiada ~abc
Różnica jest taka, że warzywniak nie uzyska swojego towaru z niczego.
~mhm
„krwawica
1. «bardzo ciężka praca fizyczna»
2. pot. «mienie, majątek uzyskane z ciężkiej pracy»”

chciałbym podkreślić, że to jest krwawica podatników, a nie pobierających zasiłki rodzin, te grupy pokrywają się tylko częściowo.

Powiązane: 500 zł na dziecko

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki