REKLAMA

Czy .BANK, .SPORT i .SEX zmienią obliczę Internetu?

2011-08-19 10:30
publikacja
2011-08-19 10:30
Po decyzji ICANN, organizacji zarządzającej domenami internetowymi najwyższego rzędu, dopuszczającej możliwość powstania nowych końcówek, obraz sieci do jakiej przywykliśmy może ulec wielkiej zmianie. Te i inne zagadnienia zostaną poruszone na spotkaniu Domain Meeting, które ma skupić inwestorów domenowych i przedstawicieli biznesu, którzy będą dyskutować o najbardziej aktualnych wydarzeniach i trendach na rynku domen internetowych.

- „Chętnie wsparliśmy organizacje wydarzenia, które ma na celu aktywizacje środowiska inwestorów domenowych oraz budowanie zdrowych relacji rynku wtórnego domen internetowych z przedstawicielami biznesu. Mamy nadzieję, że pierwsze spotkanie rozpocznie długą tradycję ciekawych konferencji na wysokim poziomie merytorycznym” - mówi Marcin Kuśmierz, Dyrektor Zarządzający home.pl.Domeny internetowe to dziś znacznie więcej niż tylko identyfikator zastępujący liczbowy adres IP. Współcześnie domeny stały się nieodłącznym elementem wizerunku firmy, nic więc dziwnego, że domeny internetowe szybko stały się wartością samą w sobie, a na świecie rozwinął się rynek wtórny domen uzupełniający ofertę rejestracji. Jeszcze niedawno mieliśmy do czynienia z kilkoma dużymi inwestorami działającymi na rynku handlu domenami. Dziś coraz częściej w adresy WWW inwestuje przeciętny Kowalski. Wartość rynku pierwotnego rejestracji domen sięga ok. 100 mln zł, o wartości rynku wtórnego można obecnie jedynie spekulować.

- „To pierwsza edycja naszego spotkania, ale ma ono już swój właściwy ciężar gatunkowy. Poruszymy kluczowe i aktualne tematy związane z rynkiem domen, a do czynnego udziału udało się nam zaprosić najważniejsze firmy i organizacje w branży, choćby NASK, SEDO, premium.pl, Tucows czy home.pl. Dodatkowym atutem będą bez wątpienia warsztaty, tam eksperci podzielą się z uczestnikami fachową wiedzą związaną z praktyką rynku. Nie wyobrażam sobie, żeby zainteresowani branżą nie byli z nami we wrześniu w Warszawie” - mówi Dariusz Nawojczyk, redaktor naczelny Webhosting.pl i organizator spotkania Domain Meeting.


Konferencja Domain Meeting odniesie się kompleksowo do rynku domen internetowych, co do tej pory na wydarzeniach tego typu nie miało miejsca. Oprócz wspomnianego wcześniej tematu nowych domen najwyższego rzędu, którymi oprócz kategorii takich, jak „sport” czy „bank” będą mogły być poszczególne marki, pojawią się aspekty prawne handlu domenami i własności nazw. Spory w tym temacie często dotyczą największych koncernów na świecie, jak Google, który właśnie po długim czasie doszedł do porozumienia w kwestii domeny gmail.pl, należącej do Grupy Młodych Artystów i Literatów.

Podczas konferencji zostaną poprowadzone m.in. dwie sesje ściśle praktyczne. Pierwsza z nich będzie przeznaczona dla przedsiębiorców, którzy chcą wykorzystać potencjał, jaki drzemie w domenie jako marce. Druga, równoległa sesja będzie przeznaczona dla inwestorów domenowych. Tutaj omówione zostaną kwestie skuteczności działań handlowych na rynku wtórnym, powiększania wartości domeny oraz kwestie podatkowych.

Wstęp na konferencje jest bezpłatny. Liczba miejsc jest jednak ograniczona. Uczestnictwo wymaga rejestracji na stronie www.domainmeeting.pl, na stronie można znaleźć również więcej informacji na temat samego wydarzenia.


/home.pl
Źródło:Informacja prasowa
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki