REKLAMA
WEBINAR

Cypr: 60% oszczędności na ratowanie banku

2013-03-30 17:23
publikacja
2013-03-30 17:23
Posiadacze największych depozytów bankowych na Cyprze stracą nawet do 60 procent, czyli znacznie więcej niż początkowo planowano. Takie są wstępne uzgodnienia polityczne na wyspie.

To informacja dla osób, które mają na kontach powyżej stu tysięcy euro w największym banku Cypru. Depozyty stracą 37,5 procent wartości po zamianie ich na akcje. Kolejne 22,5 procent właściciele tych depozytów mogą stracić, gdy będzie już znany plan dotyczący działań naprawczych banku.

Cypr sięgnął do kieszeni obywateli. Czy to możliwe w Polsce?» Cypr sięgnął do kieszeni obywateli. Czy to możliwe w Polsce?
Jego przedstawiciele potwierdzają te ustalenia, choć zastrzegają, że ostatecznie mają one być potwierdzone w poniedziałek. Podatkiem nie zostaną natomiast obłożone depozyty poniżej stu tysięcy euro, bo takie są unijne gwarancje. Zatem pomysł, który wywołał tyle kontrowersji dwa tygodnie temu, już nie powrócił.

Przekształcenia w największym banku, to jeden z warunków udzielenia Cyprowi międzynarodowej pożyczki w wysokości 10 miliardów euro, co ma uratować kraj przed bankructwem.Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Beata Płomecka,Bruksela/dyd

Źródło:IAR
Tematy
Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Komentarze (26)

dodaj komentarz
~gość
Vabank 3 - tylko nakręcić film
~j23
neich nam zyje faszystowsko-komuchowy EUnucholand merkelowsko-tuskowy!
~Trader21
Rosjanie którzy mieli w Laiki Banku 25 razy więcej środków niż oficjalnie podawano wyciągnęli większość środków przez oddziały banku w Londynie. Drugie dno zamachu na depozyty dostępne na http://independenttrader.pl/artykuly/105
~polski patriota
Strassbourg pilnie nauczył się i wdraża w życie pomysły komunisty Włodzimierza Lenina . Zaczyna się od należącej do Strassbourga Nikozji ( południe wyspy Cypr ) .
~polski patriota
Strassbourg rządzi , Strassbourg radzi , Strassbourg niepostrzeżenie nawet sam siebie na pohybel wsadzi .
~polski patriota
Jeszcze na razie w Polsce rządy sprawuje POPSuListyczna koalicja . Ratujmy Rzeczpospolitą przed skutkami rządów POPSuListów ! Wybierzmy do Sejmu tych , którzy będą działali dla dobra Polski i Polaków , a nie na rzecz cudzoziemskiego Strassbourga - jak to czyni POPSuListyczna koalicja .
~mlody 666
Od PiS-u fraglesie trzymaj się z daleka!!!Wracając do tematu.Ruska mafia podejrzewam,na pewno dostała cynk i wycofała kase z banków.Pozostawili tylko ochłapy,aby nie było skapy.I tak sobie to póżniej odbiją.
~gonzo
zlikwidować podatek belki !!!
etaurus
Siwy już jestem i niejedno widziałem, ale nieodmiennie zdumiewa mnie, skąd zawsze na forach tylu PiS-o półmatołków
:-(((
~Spielbreg
najglupsi Ci co są z platformy (popaprańcy)
nawet Wielkanoc tym pólgłówkom nie pomoże

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki