REKLAMA

Cyfrowy Polsat wydawcą dwutygodnika TV

2010-10-18 14:53
publikacja
2010-10-18 14:53

Cyfrowy Polsat rozpoczął wydawanie bezpłatnego przewodnika telewizyjnego tv2Tygodnik skierowanego do abonentów platformy i wysyłanego bezpośrednio do ich domów.Dwutygodnik zawiera program 79 stacji telewizyjnych dostępnych za pośrednictwem dekoderów platformy, wywiady z gwiazdami, doniesienia z planów filmowych, ciekawostki z życia ludzi showbiznesu, wątki serialowe i omówienia najciekawszych wydarzeń sportowych. Dodatkowo, prezentuje sekcje o tematyce poradniczej i poświęconą najświeższym wydarzeniom w Cyfrowym Polsacie. Model biznesowy oparty jest na wpływach z reklam.

Redaktor naczelną jest Karina Jakóbiak-Kapusta, zastępca dyrektora marketingu ds. komunikacji w Cyfrowym Polsacie. Redakcję tworzą osoby związane z Wydawnictwem Axel Springer: Magdalena Micuła (redaktor prowadząca), Maria Wielechowska, Lidia Butowska, Joanna Knap oraz Anna Zaręba.

Pierwsze egzemplarze tv2Tygodnika trafią do 3,2 miliona polskich gospodarstw domowych, będących abonentami Cyfrowego Polsatu. Dystrybucja do pełnej bazy abonentów będzie realizowana etapami i dostarczana bezpośrednio na ich adres korespondencyjny. Magazyn docelowo będzie docierać do subskrybentów, którzy wyrażą zgodę na jego cykliczne otrzymywanie.

Według badania przeprowadzonego w maju br. przez MillwardBrown SMG/KRC na zlecenie spółki, 86 proc. obecnych abonentów platformy wskazało, że chce otrzymywać darmowy przewodnik po programach telewizyjnych.

- Zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw potrzebom naszych abonentów, oferując im kompletny magazyn telewizyjny, w którym każdy z członków rodziny znajdzie dla siebie garść przydatnych informacji i porcję dobrej rozrywki - mówi Dominik Libicki, prezes zarządu w Cyfrowym Polsacie.

Magazyn liczy 116 stron. Przewodnik po 79 stacjach został wzbogacony o wywiady z gwiazdami, najciekawsze hity filmowe i wątki serialowe oraz najbardziej emocjonujące wydarzenia i propozycje sportowe. Jest także miejsce na zapowiedzi filmów dokumentalnych czy bieżącą ofertę VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej. W działach o tematyce poradniczo - rozrywkowej czytelnicy znajdą wskazówki na temat urody i zdrowia, porady prawne i ubezpieczeniowe, rekomendacje podróży, przepisy kulinarne oraz krzyżówki z nagrodami.

tv2Tygodnik to także bezpośrednia platforma komunikacji z abonentami. W sekcji Cyfrowego Polsatu znajdą oni informacje o nowościach w ofercie, bieżących promocjach, nowinkach technologicznych i wszystkich innych istotnych dla nich kwestiach.

Tegoroczne wydania tv2Tygodnika ukażą się kolejno: 18 października, 2, 11 i 29 listopada oraz 13 i 27 grudnia.

Cyfrowy Polsat jest wydawcą dwutygodnika i właścicielem tytułu, a projekt prowadzi we współpracy z wydawnictwem Axel Springer Polska, które jest odpowiedzialne za redakcję i pozyskiwanie reklam do magazynu oraz spółką Media Marketing Distribution, która zajmuje się produkcją, dystrybucją i pozyskiwaniem klientów reklamowych oferujących inserty, próbki towarów i niestandardowe działania marketingowe.

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki