"Crossroads Inn" rozczarował inwestorów. Mocne spadki Klabatera

2019-10-24 12:20
publikacja
2019-10-24 12:20
Klabater

Klabater udanie zadebiutował w ubiegłym tygodniu na giełdzie, tego samego nie można jednak powiedzieć o jego grze "Crossroads Inn", która nie spotkała się z najlepszym przyjęciem wśród graczy i inwestorów.

Aż o przeszło 13 proc. tanieją na czwartkowej sesji akcje Klabatera. To reakcja inwestorów na premierę gry "Crossroads Inn". To pierwszy w pełni własny tytuł spółki i jej władze zapowiadały, że spotkał się on ze sporym zainteresowaniem już przed premierą. Wystarczy wspomnieć choćby o akcji na Kickstarterze, gdzie "Crossroads Inn" zebrało 38,6 tys. dolarów.

"Crossroads Inn" rozczarował inwestorów. Mocne spadki Klabatera / Bankier.pl

23 października miała miejsce premiera wspomnianej gry. Niestety, 24 października o godz. 11 nie ma jej nawet na pierwszej stronie bestsellerów Steama. Słabo wypadają także oceny od użytkowników platformy, na 70 bowiem ledwie 58 proc. jest pozytywnych. Gracze zwracają uwagę przede wszystkim na blokowanie się "simów" w różnych lokalizacjach, nieczytelność niektórych czcionek i problemy ze stabilnością. - Wielkie rozczarowanie. Kupiłem tę grę, czekałem na wydanie, czekałem na ściągnięcie, a teraz... czekam na jej naprawienie, bo jest niegrywalna - napisał jeden z graczy. - Chciałbym lubić tę grę, ale w takiej formie nigdy nie powinna ujrzeć ona światła dziennego - dodał inny.

Problemy zgłaszane przez graczy są stale monitorowane przez zespół Klabatera i w opublikowanym o północy oświadczeniu poinformowali, że na jutro szykują publikację wielkiego patcha, który rozwiąże większość podnoszonych problemów. - Dziękujemy za przesłanie tych wszystkich opinii. Obecnie nasz zespół programistów zajmuje się ich sprawdzaniem - czytamy w oświadczeniu na forum Steama.

Warto dodać, że mimo opisywanych błędów gra wciąż ma więcej ocen pozytywnych niż negatywnych. Sporo graczy zwraca uwagę na ciekawy pomysł i klimat. Gra ma więc potencjał, pytanie jednak czy po słabym otwarciu zdoła przyciągnąć na nowo graczy.

"Crossroads Inn" to symulator zarządzania karczmą w czasie rzeczywistym osadzony w świecie fantasy. - Zbuduj i kieruj swoją tawerną, zaspokajając potrzeby ciała i ducha najróżniejszych awanturników, a potem pozwól, by roznieśli wieści o twoim przybytku na całą krainę - czytamy na Steamie. Niektórzy gracze sugerują, że "Crossroads Inn" to jakby przeniesienie "The Sims" do średniowiecza, ubranie wszystkiego w szaty tycoona i dodanie do tej miszanki dialogów znanych z klasycznych RPG.

Klabater obecny jest na NewConnect od 15 października 2019 roku. Spółka weszła na giełdę jednak bez oferty publicznej, dodatkowo zainteresowanie nią podkręcała zbliżająca się premiera "Crossroads Inn". W efekcie zainteresowanie ze strony popytu tak mocno przekraczało podaż, że Klabater przez długi czas nie mógł się otworzyć. Ostatecznie nastąpiło to dopiero 17 października i to po aż 10,3 zł (względem 3,2 zł z ostatniej oferty prywatnej). Kolejne sesje przyniosły jednak spadki i obecnie jedna akcja Klabatera kosztuje 7,86 zł

AT

Źródło:
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
dzebesciak
Widać że niektóre barany nawet nie potrafią czytać ze zrozumieniem i twierdzą że było IPO.
staryznajomy
Niezle zrobili w jajo drobnych frajerow kupujacych akcji tej wydmuszki ! Cena z IPO 3,2 a te barany kupuja to cos powyzej 6 hahahahs
_emisariusz
Po takich artykułach widzę pomysł na biznes: zatrudnianie ludzi do pisania recenzji na różnych steamach czy metacritic. Bo widać, że większość inwestorów zaczyna się już bardziej utożsamiać z opiniami jakiegoś pryszcza zza oceanu niż np. poczekać na wyniki sprzedażowe ;)

A tak wystarczy wynająć powiedzmy
Po takich artykułach widzę pomysł na biznes: zatrudnianie ludzi do pisania recenzji na różnych steamach czy metacritic. Bo widać, że większość inwestorów zaczyna się już bardziej utożsamiać z opiniami jakiegoś pryszcza zza oceanu niż np. poczekać na wyniki sprzedażowe ;)

A tak wystarczy wynająć powiedzmy 100 osób "na zlecenie" i w dniu debiut każda osoba siada do gierki i pisze recenzje - koszty obstawiam przy takim Klabaterze jakieś 150 zł/os wliczając w to cenę gry oczywiście.A następnego dnia spółka up 50% bo przecież "inwestorzy" usłyszeli o recenzjach, że są pozytywne :D

Dlatego zawsze mam bekę jak czytam jakieś opinie inwestorskie Biur maklerskich czy portali branżowych gdzie większość nawet nie dotyka gier a wypowiada się patrząc w cyferki :)

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki