REKLAMA

Credit Agricole podnosi opłaty za konta

Wojciech Boczoń2020-01-31 10:25, akt.2020-01-31 13:46analityk Bankier.pl
publikacja
2020-01-31 10:25
aktualizacja
2020-01-31 13:46

Bank Credit Agricole poinformował klientów o planowanych na kwiecień zmianach w cenniku. W górę pójdą opłaty za prowadzenie rachunków walutowych, konta VIP, operacje w placówkach oraz wybrane opłaty kartowe. Będą też obniżki opłat.

Credit Agricole poinformował swoich klientów o zamiarze zmiany cennika. Nowa tabela opłat i prowizji zacznie obowiązywać od 4 kwietnia 2020 r. Zgodnie z nią w górę pójdą opłaty za prowadzenie rachunków walutowych podpiętych do kont osobistych. W ramach Konta dla Ciebie, Konta dla Ciebie MOVE! oraz Konta dla Ciebie GO! zdrożeją one o złotówkę do poziomu 2 zł miesięcznie. Opłata w koncie dla VIP-ów wzrośnie o 10 zł do poziomu 40 zł.

Droższe będą operacje bezgotówkowe realizowane w placówkach i na bankowej infolinii. Zgodnie z nowym cennikiem dla Konta dla Ciebie, Konta dla Ciebie MOVE! oraz Konta dla Ciebie GO! przelew w placówce i na infolinii będzie kosztował 12 zł (obecnie 10 zł), przelew natychmiastowy realizowany przez Express Elixir 17 zł (obecnie 15 zł), a przelew SEPA – 12 zł (obecnie 10 zł).

Bank podniesie też wybrane opłaty związane z kartami. Pojawi się opłata w wysokości 2 zł za skorzystanie z usługi Visa cash back lub MasterCard „płać kartą i wypłacaj” na terenie kraju (obecnie 0 zł). Za granicą operacja ta będzie kosztowała 4 proc. min. 10 zł (obecnie 3,5 proc. min. 5 zł). Droższe będzie także zamówienie nowego PIN do karty (wzrost z 5 zł do 10 zł) i sporządzenie miniwyciągu w bankomacie Santander Banku (wzrost z 5 do 7 zł). PIN do karty bezpłatnie będzie można zmienić w bankowości internetowej. Posiadacze Konta dla Ciebie zapłacą ponadto więcej za wypłatę gotówki z bankomatów obcych. Opłata na terenie kraju wzrośnie o złotówkę do 6 zł za operację, a za granicą o 2 zł do 12 zł.

Bank podniesie także prowizję za odnowienie limitu w koncie osobistym z poziomu 1,8 proc. min. 70 zł do poziomu 2,5 proc. min. 90 zł. Pojawi się także opłata za przelewy z rachunków oszczędnościowych realizowane w placówce banku lub na infolinii – 5 zł.

Będą też obniżki. Opłata za przelewy natychmiastowe realizowane przez system Express Elixir w bankowości internetowej i mobilnej spadnie z 7 do 5 zł. Bank wycofa też opłatę w wysokości 3 zł za dokonanie wypłaty gotówki przy użyciu kodu Blik z bankomatów w Polsce.

Podwyżki opłat wprowadzane przez Credit Agricole nie są duże, ale wpisują się w obecne rynkowe trendy. Jak wynika z analiz Narodowego Banku Polskiego, w pierwszej połowie ubiegłego roku (najnowsze dostępne dane) wzrosły średnie opłaty za korzystanie z kart i wykonywanie operacji w placówkach. Więcej na ten temat można przeczytać w serwisie PRNews.pl w artykule „W pierwszym półroczu banki nie podniosły opłat za konta. Zdrożały jednak operacje w placówkach”.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
iluminat
ROR - 0,00 % , Lokaty 0,40 -0,50 % czyli strata około 7 - 8 % w skali roku bo inflacja wynosi ponad 6-7 % tylko bękarty piSSowskie nas okłamują w " żywe oczy ". Mamy istny cyrk z tą złodziejską instytucją. Mam konto w C.A. w marcu zamykam i tyle w temacie. Tylko tapczan lub jabłonka i gotówka w portfelu.
paros
No tak
- PIS-owski podatek bankowy
- BFG ratujący PISowskie SKOKi
- PISowskie nakręcanie frhankowiczow ze im się należy
- wzrost płacy minimalnej, drogi prąd,
Kto to sponsoruje?
My
forfun
ca juz jest drogi i czasem kasuje mnie na 20zł miesięcznie po podwyzce w końcu go zmienię bo 20+ to za dużo
zzibi2
nie wiem za co płacisz ale może zmień pakiet na inny i będzie niej, a jak wciąż za dużo to jest konkurencja
znawca_inwestor
zabraliśmy pieniądze bankom i oddaliśmy je polakom
dziki_losos
... żeby mogli płacić za operacje w bankach.
ryszard-taryfiarz
A ja w dalszym ciągu nie dostrzegłem żadnej podwyżki opłat. Leniwi dają się golić bo są banki które pobierają 0zł za prowadzenia konta i 0zł za kartę debetową. Więc jak komuś nie chce się zmienić to jego problem.

Powiązane: Podwyżki opłat bankowych

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki