REKLAMA

Credit Agricole podnosi opłaty za konta

Wojciech Boczoń2020-01-31 10:25, akt.2020-01-31 13:46analityk Bankier.pl
publikacja
2020-01-31 10:25
aktualizacja
2020-01-31 13:46

Bank Credit Agricole poinformował klientów o planowanych na kwiecień zmianach w cenniku. W górę pójdą opłaty za prowadzenie rachunków walutowych, konta VIP, operacje w placówkach oraz wybrane opłaty kartowe. Będą też obniżki opłat.

Credit Agricole poinformował swoich klientów o zamiarze zmiany cennika. Nowa tabela opłat i prowizji zacznie obowiązywać od 4 kwietnia 2020 r. Zgodnie z nią w górę pójdą opłaty za prowadzenie rachunków walutowych podpiętych do kont osobistych. W ramach Konta dla Ciebie, Konta dla Ciebie MOVE! oraz Konta dla Ciebie GO! zdrożeją one o złotówkę do poziomu 2 zł miesięcznie. Opłata w koncie dla VIP-ów wzrośnie o 10 zł do poziomu 40 zł.

Droższe będą operacje bezgotówkowe realizowane w placówkach i na bankowej infolinii. Zgodnie z nowym cennikiem dla Konta dla Ciebie, Konta dla Ciebie MOVE! oraz Konta dla Ciebie GO! przelew w placówce i na infolinii będzie kosztował 12 zł (obecnie 10 zł), przelew natychmiastowy realizowany przez Express Elixir 17 zł (obecnie 15 zł), a przelew SEPA – 12 zł (obecnie 10 zł).

Reklama

Bank podniesie też wybrane opłaty związane z kartami. Pojawi się opłata w wysokości 2 zł za skorzystanie z usługi Visa cash back lub MasterCard „płać kartą i wypłacaj” na terenie kraju (obecnie 0 zł). Za granicą operacja ta będzie kosztowała 4 proc. min. 10 zł (obecnie 3,5 proc. min. 5 zł). Droższe będzie także zamówienie nowego PIN do karty (wzrost z 5 zł do 10 zł) i sporządzenie miniwyciągu w bankomacie Santander Banku (wzrost z 5 do 7 zł). PIN do karty bezpłatnie będzie można zmienić w bankowości internetowej. Posiadacze Konta dla Ciebie zapłacą ponadto więcej za wypłatę gotówki z bankomatów obcych. Opłata na terenie kraju wzrośnie o złotówkę do 6 zł za operację, a za granicą o 2 zł do 12 zł.

Bank podniesie także prowizję za odnowienie limitu w koncie osobistym z poziomu 1,8 proc. min. 70 zł do poziomu 2,5 proc. min. 90 zł. Pojawi się także opłata za przelewy z rachunków oszczędnościowych realizowane w placówce banku lub na infolinii – 5 zł.

Będą też obniżki. Opłata za przelewy natychmiastowe realizowane przez system Express Elixir w bankowości internetowej i mobilnej spadnie z 7 do 5 zł. Bank wycofa też opłatę w wysokości 3 zł za dokonanie wypłaty gotówki przy użyciu kodu Blik z bankomatów w Polsce.

Podwyżki opłat wprowadzane przez Credit Agricole nie są duże, ale wpisują się w obecne rynkowe trendy. Jak wynika z analiz Narodowego Banku Polskiego, w pierwszej połowie ubiegłego roku (najnowsze dostępne dane) wzrosły średnie opłaty za korzystanie z kart i wykonywanie operacji w placówkach. Więcej na ten temat można przeczytać w serwisie PRNews.pl w artykule „W pierwszym półroczu banki nie podniosły opłat za konta. Zdrożały jednak operacje w placówkach”.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (7)

dodaj komentarz
iluminat
ROR - 0,00 % , Lokaty 0,40 -0,50 % czyli strata około 7 - 8 % w skali roku bo inflacja wynosi ponad 6-7 % tylko bękarty piSSowskie nas okłamują w " żywe oczy ". Mamy istny cyrk z tą złodziejską instytucją. Mam konto w C.A. w marcu zamykam i tyle w temacie. Tylko tapczan lub jabłonka i gotówka w portfelu.
paros
No tak
- PIS-owski podatek bankowy
- BFG ratujący PISowskie SKOKi
- PISowskie nakręcanie frhankowiczow ze im się należy
- wzrost płacy minimalnej, drogi prąd,
Kto to sponsoruje?
My
forfun
ca juz jest drogi i czasem kasuje mnie na 20zł miesięcznie po podwyzce w końcu go zmienię bo 20+ to za dużo
zzibi2
nie wiem za co płacisz ale może zmień pakiet na inny i będzie niej, a jak wciąż za dużo to jest konkurencja
znawca_inwestor
zabraliśmy pieniądze bankom i oddaliśmy je polakom
dziki_losos
... żeby mogli płacić za operacje w bankach.
ryszard-taryfiarz
A ja w dalszym ciągu nie dostrzegłem żadnej podwyżki opłat. Leniwi dają się golić bo są banki które pobierają 0zł za prowadzenia konta i 0zł za kartę debetową. Więc jak komuś nie chce się zmienić to jego problem.

Powiązane: Podwyżki opłat bankowych

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki