REKLAMA
PILNE

Coś drgnęło w budownictwie

2020-11-23 10:00
publikacja
2020-11-23 10:00
Coś drgnęło w budownictwie
Coś drgnęło w budownictwie
fot. Bartłomiej Kudowicz / / FORUM

Po kilku miesiącach stabilizacji październik przyniósł wzrost produkcji budowlano-montażowej. Wciąż notujemy jednak spadek aktywności względem 2019 roku.

W październiku produkcja budowlano-montażowa była co prawda o 0,4% wyższa niż we wrześniu, lecz zarazem okazała się o 5,9% niższa niż w październiku 2019 roku – poinformował Główny Urząd Statystyczny.

Ekonomiści spodziewali się spadku produkcji budowlanej o 6,5% rdr po spadku o 9,8% rdr odnotowanym miesiąc wcześniej. Natomiast w sierpniu roczny regres produkcji budowlano-montażowej był najgłębszy od 4 lat.

Po uwzględnieniu czynników o charakterze sezonowym wartość produkcji budowlano-montażowej ukształtowała się na podobnym poziomie o 1,8% wyższym niż we wrześniu.  Był to zarazem rezultat już tylko o 3,4% niższy niż rok wcześniej.

Najbardziej pogorszyła się sprzedaż w przedsiębiorstwach zajmujących się wznoszeniem budynków, gdzie produkcja była aż o 11,3% niższa niż przed rokiem. W firmach budujących obiekty inżynierii lądowej i wodnej spadek sięgnął tylko  4,0% rdr. W segmencie robót specjalistycznych regres wyniósł 1,8% rdr.

KK

Źródło:
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki