REKLAMA

Coraz więcej promocji w sklepach. W obniżkach cen królują hipermarkety

2022-05-10 07:15
publikacja
2022-05-10 07:15

Przy rekordowej inflacji klienci częściej wybierają sklepy pod kątem cenowych okazji. W pierwszym kwartale liczba promocji wzrosła aż o ponad 20 proc. - podaje we wtorek "Rzeczpospolita”.

Coraz więcej promocji w sklepach. W obniżkach cen królują hipermarkety
Coraz więcej promocji w sklepach. W obniżkach cen królują hipermarkety
fot. Dziurek / / Shutterstock

"Z danych UCE Research i agencji analityczno-badawczej Hiper-Com Poland dla +Rzeczpospolitej+ wynika, że po ubiegłorocznym spadku liczby promocji pierwszy kwartał 2022 r. przyniósł aż 22,2-proc. wzrost ich liczby. Tylko w placówkach cash & carry oraz marketach budowlanych odnotowano spadki. Promocji najszybciej przybyło w hipermarketach – aż 42,1 proc., w sklepach convenience, jak Żabka, było ich 27 proc. więcej, zaś u rynkowego lidera, czyli dyskontów, ponad 22 proc. więcej" - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Cytowana przez "Rz" Julia Pryzmont z agencji Hiper-Com Poland zauważa, że sieci mocno przyspieszyły po pandemii w zakresie organizowania promocji. "Powodów jest kilka. Najważniejszym ten, że sieci zaczęły mocno konkurować w zakresie cen, szczególnie teraz, kiedy inflacja mocno rośnie. Próbują jeszcze bardziej przyciągać konsumentów do swoich placówek. A do tego są potrzebne dobre i na każdym kroku wszechobecne akcje promocyjne, w tym szczególnie nawiązywanie do tego, że akurat tutaj, a nie gdzie indziej, jest najtaniej" – dodaje.

"Agencja podkreśla, że promocji przybyło także w sklepach z elektroniką czy drogeriach. Wysoki wynik hipermarketów może być zaś próbą nawiązania walki o konsumenta z dyskontami, które bez wątpienia przez ostatnie lata zabrały im sporą część klientów" - pisze "Rz".

mchom/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Komentarze (14)

dodaj komentarz
bha
Przy zakupie 2,3,4 lub dość często w niewielkich ilościach w w wybranych sklepach dla przyciągnięcia klientów. Jedne ceny są w krótkiej promocji, a inne w nowej zmieniającej się jak w kalejdoskopie nierzadko wyższej już niestety cenie. Promocje są po to aby przyciągać jak najwięcej klientów, który przy okazji kupi i te nie promocyjne Przy zakupie 2,3,4 lub dość często w niewielkich ilościach w w wybranych sklepach dla przyciągnięcia klientów. Jedne ceny są w krótkiej promocji, a inne w nowej zmieniającej się jak w kalejdoskopie nierzadko wyższej już niestety cenie. Promocje są po to aby przyciągać jak najwięcej klientów, który przy okazji kupi i te nie promocyjne produkty. Taki sprytny, korzystny trik marketingowy.
szprotkafinansjery
Dziś cena promocyjna, to rok temu cena zwykła i to często w drogim sklepie.
jpelerj
W biurach sprzedaży deweloperów też. Czemu się dziwisz, że inni robią to samo? PR i marketing działają tak samo. Tyle, że do kupna pietruszki nie zachęcisz hasłem "gołodupcy u mamusi na peronie".
kaszankanamaxa
Od jakiegoś czasu "promocja" lub "50% ceny" przy owocach oznacza jedno: towar nadaje się co najwyżej jako karma dla zwierząt w zoo. Choć wątpię, że i one się nie skapną, że pomarańcze są spleśniałe i bez soku, całe kartony bananów zgniłe, borówki bez smaku i rozpadające się (ostatnia wpadka w sklepie na "L" Od jakiegoś czasu "promocja" lub "50% ceny" przy owocach oznacza jedno: towar nadaje się co najwyżej jako karma dla zwierząt w zoo. Choć wątpię, że i one się nie skapną, że pomarańcze są spleśniałe i bez soku, całe kartony bananów zgniłe, borówki bez smaku i rozpadające się (ostatnia wpadka w sklepie na "L" ) jakby przemrożone. Pieczywo jeśli nie drożeje = głównie powietrze i skórka stanowiąca 20% zawartości, jogurty mają coraz węższe denka i szersze topy aby zapakować tam coraz mniej a klientowi wydawało się, że dostaje więcej. Na każdym kroku czai się wałek bo inaczej się nie da bez kilkudziesięcioprocentowej podwyżki.
inwestor.pl
Promocja w sklepie polega na tym, że w tym miesiącu ceny WZROSŁY TYLKO o 10%.

#PiSflacja
antek10
Tytuł powinien być: "Coraz trudniej sprzedać towar"
zoomek
Bo pomimo tej niby promocji jest duuużo drożej.
zoomek
Zaraz się okaże że w wyniku inflacji jest taniej.
To chyba tak nie działa?
Triki z promocjami to każdy już zna.
1a2b
w tamtym roku o tej porze jabłka były po 10zł/kg wczoraj widziałem po 1.75zł/kg
langdon25 odpowiada 1a2b
To byly te jabłka z zeszłego roku niesprzedane po 10zł

Powiązane: Zakupy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki