REKLAMA

Coraz śmielej odwiedzamy galerie handlowe

2020-05-26 16:10
publikacja
2020-05-26 16:10

Dzienny poziom odwiedzalności w centrach handlowych w Polsce w dniach od 18 do 24 maja wyniósł od 73 proc. do 79 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2019 r. - podała Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH). Jest to średnio o 10 p.p. wyższy wynik niż w pierwszych dwóch tygodniach po otwarciu.

fot. rawpixel.com / / Pexels

Duży wpływ na poziom wskaźników miało ponowne uruchomienie gastronomii i usług.

Jak podano, najwyższą odwiedzalność na poziomie 79 proc. zanotowano w czwartek, natomiast najniższą we wtorek i sobotę (po 73 proc.).

"W trzecim tygodniu nie obserwujemy już takich różnic pomiędzy obiektami różnej wielkości. Duże i bardzo duże obiekty z badanej grupy notowały odwiedzalność średnio na poziomie 74 proc., natomiast w przypadku małych i średnich ten wskaźnik wyniósł 76 proc. Dane wyraźnie pokazują jak istotne znaczenie w przypadku dużych, nowoczesnych centrów handlowych nowej generacji ma oferta gastronomiczno-usługowa" - napisano w komunikacie.

Najwyższą średnią odwiedzalność odnotowano w regionach: północnym (80 proc.), centralnym (76 proc.), natomiast najniższą w regionie wschodnim (70 proc.) i południowo-zachodnim (73 proc.).

"Podtrzymujemy nasze stanowisko dotyczące konieczności przywrócenia niedziel handlowych, które pozwoliłby na rozłożenie ruchu klientów na poszczególne dni tygodnia oraz pozwoliłyby przynajmniej częściowo nadrobić straty, co pozwoli na utrzymanie miejsc pracy w naszej branży, która szczególnie ucierpiała poprzez ograniczenie działalności na blisko dwa miesiące" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Radosław Knap, dyrektor generalny PRCH.

PRCH podał, że dane zostały pozyskane od zarządców 81 centrów i parków handlowych w Polsce, których łączna powierzchnia najmu wynosi 3,18 mln m kw., co stanowi reprezentację 25 proc. całości rynku.

Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH) zrzesza ponad 240 firm działających w branży nieruchomości i miejsc handlu oraz usług.

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki