Co tam wirus. Jest popyt, jest podaż

Polskie MSZ odradza wyjazdy do krajów, gdzie nie ma realnej kontroli nad rozprzestrzenianiem się wirusa eboli. Ale biura podróży sprzedają wczasy w okolicznych państwach. Jest popyt, jest podaż, mówią "Dziennikowi Gazecie Prawnej".

Źródło: EastNewsEbola zbiera żniwo w Afryce

Jak szacuje branża sprzedaż wycieczek do krajów takich jak Sierra Leone, Gwinea, Liberia, Nigeria czy Kenia będzie podobna do tej z ubiegłego roku, kiedy zorganizowany urlop na kontynencie afrykańskim spędziło około 15 tys. Polaków.

Z danych zebranych przez gazetę wynika, że samo TUI Poland planuje wysłanie do Afryki 2,5 tys. osób. Rainbow Tours deklaruje, że dynamika sprzedaży na kierunkach afrykańskich jest wyższa niż przed rokiem. Wyjazdy do Kenii sprzedają się nawet lepiej niż w minionym roku. W biurze Adventure Explorers poinformowano, że żadna z osób, które za ich pośrednictwem zaplanowały wyjazd - w tym rodziny z małymi dziećmi - nie zdecydowała się na jego odwołanie.Eksperci podkreślają, że magnesem jest m.in. niższa niż przed rokiem cena wyjazdu. Przeceny sięgają nawet 20 proc. W efekcie wyjazdy do Gambii można znaleźć już od 2500 zł od osoby, a do Kenii - od 3500 zł. W minionym roku za wczasy w Gambii trzeba było zapłacić o tysiąc złotych więcej.

Szefowie biur turystycznych uspokajają, że kraje, w których w ostatnim czasie wykryto i oficjalnie potwierdzono epidemię gorączki krwotocznej, nie są jeszcze turystycznie eksplorowane przez naszych rodaków.

Ale warto zwrócić uwagę, że Gambia to kraj znajdujący się dość blisko zarzewia eboli. (PAP)

mp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 9 ~lol3

jak ktoś wróci z jakimkolwiek wirusem z Afryki to proszę zamiast leczyć go na koszt podatnika wysłać go na koszt podatnika z powrotem tam skąd przyjechał. Dziękuję

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne