REKLAMA

Co robi NBP na Przystanku Woodstock?

2012-08-04 10:00
publikacja
2012-08-04 10:00
Narodowy Bank Polski edukuje gości 18. Przystanku Woodstock. Pracowników banku centralnego codziennie odwiedza kilka tysięcy uczestników festiwalu w Kostrzynie nad Odrą.

NBP kusi przyjezdnych grami, które uczą prowadzenia polityki pieniężnej czy konkursem wiedzy ekonomicznej. Justyna Stańczuk, która kieruje stoiskiem banku centralnego w rozmowie z Polskim Radiem powiedziała, że uczestnicy festiwalu mogą zdobyć także praktyczną wiedzę. Pracownicy Narodowego Banku Polskiego uczą jak rozpoznawać fałszywe banknoty. Stańczuk w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową powiedziała, że namiot NBP jest gotowy na przyjęcie nawet 30 tys. zwiedzających.

Na miejscu można także kupić okolicznościowe monety o różnych nominałach. Największym zainteresowaniem cieszy się jednak wybijanie specjalnych żetonów, które upamiętniają Przystanek Woodstock. Andrzej Preisner, który jest mincerzem na stoisku NBP tłumaczy, że metodą pokazywaną na Przystanku Woodstock produkowano monety w średniowieczu. Festiwalowe żetony wybija się za pomocą specjalnej formy i młota. Gotowe pamiątki zabierają ze sobą odwiedzający namiot NBP.

Namiot Narodowego Banku Polskiego na Przystanku Woodstock stanął po raz drugi.

Festiwal w Kostrzynie nad Odrą jest największą w Polsce i jedną z największych w Europie imprez muzycznych. Przystanek Woodstock to również spotkania z zaproszonymi gośćmi. W Akademii Sztuk Przepięknych gościli już prezydenci Polski i Niemiec - Bronisław Komorowski oraz Joachim Gauck, biskup Tadeusz Pieronek czy żeglarz Roman Paszke.Karol Tokarczyk - Informacyjna Agencja Radiowa/zr

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki