Co premier obiecał kobietom podczas Kongresu?

Premier Donald Tusk nie wykluczył, że po podniesieniu wieku emerytalnego osoby, które stracą pracę, a wypracują środki emerytalne, będą mogły przejść na emeryturę wcześniej niż przewiduje to projekt reformy.


Donald Tusk powiedział po spotkaniu z przedstawicielkami Kongresu Kobiet, że wariant taki jest rozważany. "Chcemy znaleźć taki system, żeby podniesienie wieku emerytalnego nie było wykluczeniem ludzi starszych z rynku pracy" - powiedział premier. Dodał, że to rozwiązanie powinno usatysfakcjonować przeciwników reformy, również polityków.

Premier Tusk uznał spotkanie z Kongresem Kobiet w sprawie emerytur za bardzo konstruktywne. Przypomniał, że środowisko Kongresu było od pierwszych dni krytyczne, ale i pozytywnie nastawione do reformy emerytalnej. Dodał, że propozycja rządu znalazła nie tylko zrozumienie, ale została wzbogacona propozycjami, które zostaną wykorzystane przy opracowaniu nowego projektu.

Powiedział też, że dzięki Kongresowi Kobiet jasno zostały określone obawy podniesienia wieku emerytalnego. Podkreślił, że największą obawą kobiet jest to, że wypadną z rynku pracy, albo nie będą mogły wykonywać ciężkiej pracy w późniejszym wieku, czyli tuż przed emeryturą. Premier obiecał, że te sprawy zostaną wzięte pod uwagę podczas prac nad nowym projektem ustawy emerytalnej.

IAR

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Piotr

A za obiecanki zapłacą mężczyźni, tak już jest :) za dzieci mężczyźni , za rozwody mężczyźni ...dlaczego tak łatwo dajemy się ciągle okradać ! ...może czas się też zjednoczyć i walczyć o swoje może jeszcze nie jest za późno .... bez jakiś fobii .. wszystko na normalnych i sprawiedliwych warunkach...

! Odpowiedz
0 0 ~rej

nic, wszystko już obiecał w kampanii

! Odpowiedz
0 0 ~emeryt

obiecanki cacanki a głupiemu raj

! Odpowiedz
0 0 ~azaz

Premier to niech lepiej nic już nie obiecuje ! Już dość naobiecywał ! Może teraz zamiast nas mamić kolejnymi bzdetami zacznie spełniać te obietnice ?

!
Polecane
Najnowsze
Popularne