REKLAMA

Co miesiąc przybywa 100 tys. nowych klientów bankowości mobilnej

2015-08-20 16:38
publikacja
2015-08-20 16:38
Co miesiąc przybywa 100 tys. nowych klientów bankowości mobilnej
Co miesiąc przybywa 100 tys. nowych klientów bankowości mobilnej

Z danych zebranych przez Bankier.pl i PRNews.pl wynika, że swoje konto z poziomu telefonu komórkowego obsługuje już ponad 4,3 mln klientów. Liczba użytkowników zwiększa się co miesiąc o ok. 100 tys.

Z danych zebranych przez Bankier.pl i PRNews.pl wynika, że banki mają już 4,3 mln aktywnych klientów bankowości mobilnej. Aktywnym klientem jest osoba, która przynajmniej raz w miesiącu loguje się do banku z poziomu aplikacji mobilnej lub serwisu lite. Najwięcej mobilnych klientów ma mBank – ponad 1 mln. Niewiele mniej osób aktywnie korzysta z bankowości mobilnej w PKO Banku Polskim.

Trzecie miejsce zajmuje Bank Pekao SA. PKO BP jest natomiast liderem pod względem dynamiki wzrostu użytkowników mobilnych. W ciągu roku przybyło ich 377 tys. Drugie miejsce zajął bank Pekao SA, który od czerwca 2014 roku zwiększył tę liczbę o 255 tys. Trzecie miejsce zajmuje BZ WBK (+ 250 tys.), a czwarte mBank (+ 229 tys.).

- Bankowość mobilna w rewolucyjny sposób wpływa na nasze finanse osobiste. Wydatki możemy kontrolować na bieżąco, bo mamy stały dostęp do konta za pośrednictwem smartfona. Część banków oferuje możliwość sprawdzenia stanu rachunku nawet bez konieczności logowania. Do tego dochodzi możliwość zapłaty za pomocą BLIK-a, dzięki któremu w zasadzie nie trzeba przy sobie nosić kart płatniczych – przekonuje Łukasz Piechowiak, główny ekonomista Bankier.pl.

Źródło:
Tematy
Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Komentarze (12)

dodaj komentarz
~Deisy
fajnie że się rozwija ta bankowość mobilna, ja sie zawsze zastanawiam czy to w pełni bezpieczne, jak np nam zginie telefon... no ale mam to konto w raiffeisenie i w sumie zapewniają ze jest calkowicie bezpieczna ta aplikacja więc wierze im na slowo :D
~sonia
nie ma się co dziwić bo to mega wygodny sposób na ogarnięci swoich finansów gdziekolwiek jesteśmy. ja używam getin mobile- mega prosta w obsłudze, a do tego szybka i niezawodna.
~Adam222
Tylko, że to nie są nowi klienci banków. Oni tylko rozszerzają dodatkowy kanał łączności z bankiem. Czyli nikomu to nic nie daje.
~sceptyk
Jak bankster.pl pisze, że przybywa 100 tys. zł to znaczy że ubywa 150 tys. zł.
~Elka
A ja mam gdzieś karty, płatności kartą i dostępem do konta. Mam skórzany portfel i tyle kasy ,że się niedopina a ciekawskim i tym co inwigilują obywateli życzę mrocznego powodzenia .
~daffa
Tylko cash. Gówno powinno obchodzić innych na co i gdzie wydaję.
~rgy
Gotówka ma zniknąc bo tak chce władza. Masz do wyboru kiedy a nie czy.
Myślicie, że jak bedzie wojna to po prostu ktos wam pozwoli miec gotowke?
~yup
Wpółczuję osobom, które odczuwają tak częstą i nieodpartą potrzebę sprawdzania stanu swoich kont, że muszą wspierać się aplikacjami na swoich telefonach. Poza szczególnymi przypadkami takie częste łączenie się z bankiem świadczy raczej o zaburzeniach osobowości albo jakiejś nerwicy. To ta sama kategoria co nieustanne pozostawanie Wpółczuję osobom, które odczuwają tak częstą i nieodpartą potrzebę sprawdzania stanu swoich kont, że muszą wspierać się aplikacjami na swoich telefonach. Poza szczególnymi przypadkami takie częste łączenie się z bankiem świadczy raczej o zaburzeniach osobowości albo jakiejś nerwicy. To ta sama kategoria co nieustanne pozostawanie w kontakcie z tysiącem znajomych z serwisów społecznościowych. Można to leczyć, ale nie będzie łatwo.
~AWAS
Pierwsze słowo plutonowy powiedział.

Powiązane: Bankowość 3.0 - Aktualności

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki