REKLAMA

Co drugi Polak uważa, że zarabia mniej przez działania rządu

2022-05-27 12:30
publikacja
2022-05-27 12:30
Co drugi Polak uważa, że zarabia mniej przez działania rządu
Co drugi Polak uważa, że zarabia mniej przez działania rządu
fot. Rafał Kuźma / / FORUM

Co drugi Polak ocenia negatywnie działania rządu na rynku pracy – wynika z badania InterviewMe. Tyle samo osób uważa, że na skutek decyzji polityków zarabia mniej. 

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez serwis InterviewMe, 55 proc. Polaków ocenia źle lub bardzo źle działania rządu obejmujące rodzimy rynek pracy, z czego za tą drugą odpowiedzą był co czwarty ankietowany. Autorzy raportu zapytali badanych również o ich poglądy polityczne. Jak wynika z ich ustaleń, bliżej pozytywnej oceny postawy rządu są osoby o poglądach prawicowych i wyborcy Prawa i Sprawiedliwości.

Odpowiedź dobrze lub bardzo dobrze, w kontekście decyzji rządu wpływających na rynek pracy, zaznaczyła co druga osoba o poglądach prawicowych. W przypadku osób o poglądach lewicowych 71 proc. ocenia te działa źle lub bardzo źle. Jeżeli chodzi o sympatyków danej partii, to wśród wyborców PiS znalazło się 74 proc. osób oceniających pozytywnie pracę rządu, a wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej 72 proc. osób oceniających ją negatywnie.

Ankietowani zostali również zapytani o to, jak działania rządu wpłynęły na ich wynagrodzenia. Zdaniem 45 proc. respondentów na skutek decyzji polityków zarabiają oni mniej. Dla 37 proc. ich pensje pozostały w tym kontekście bez zmian, a więcej zarabia 18 proc. badanych. Jeżeli zaś chodzi o Polski ład, to dla 76 proc. badanych był on niekorzystny finansowo, z czego tę odpowiedź zaznaczyło 43 proc. wyborców PiS.

Na pytania kto najbardziej traci, a kto zyskuje na decyzjach rządu, zdaniem 35 proc. ankietowanych osoby zatrudnione w oparciu o umowę o pracę są dyskryminowane. Na drugim miejscu badani wskazali samozatrudnionych (28 proc.). W przypadku grup faworyzowanych najwięcej głosów uzyskała odpowiedź, że nikt nie zyskuje (37 proc.). Na drugim miejscu respondenci wskazali bezrobotnych (25 proc.).

Autorzy badania wskazuję, że te zostało wykonane na grupie 1121 osób i zawierało łącznie 13 pytań. Odpowiedzi respondentów różniły się w zależności od poglądów politycznych.

AB

Źródło:
Tematy

Komentarze (14)

dodaj komentarz
nie_strajkuje
Odgórne decydowanie o wysokości wynagrodzenia przez Rząd zakończyło się w 1998r wraz z upadkiem Komuny.

W przeciągu 6 lat otrzymaliśmy:
próg dochodowy podniesiony z 85.000 do 120.000zł/rocznie
kwota wolna od podatku z 6.000 na 30.000zł/rocznie
minimalna płaca z 1400 na 3010zł/miesięcznie
średnia płaca w przedsiębiorstwach
Odgórne decydowanie o wysokości wynagrodzenia przez Rząd zakończyło się w 1998r wraz z upadkiem Komuny.

W przeciągu 6 lat otrzymaliśmy:
próg dochodowy podniesiony z 85.000 do 120.000zł/rocznie
kwota wolna od podatku z 6.000 na 30.000zł/rocznie
minimalna płaca z 1400 na 3010zł/miesięcznie
średnia płaca w przedsiębiorstwach z 4200 na 6800zł/mc
500 zł na każde dziecko,
300 zł na start do szkoły
0% podatku dla młodych do 26 lat
obniżenie podatku z 18% na 17% dla pracujących
13-ta i 14-ta emerytura dla seniorów
własna niezależna polityka nie pod dyktando Niemiec i Rosji
Ale to stale za mało!!!!!

anty12
Musicie tyrac na polskich i ukrainskich nierobow. Komunisci nie obniza podatkow. I nie piszcie mi ze nowy wal 2.0 jest lepszy niz jak bylo rok temu. Nadal bedizecie placic wyzsze podatki.
anty12
Jacus 70 milionow Sasin zapowaidzial 2 dni temu ze kazdy bedzie zarabiac po 18k brutto :D Choroba uumyslowa im sie wlaczyla. A Polacy obudzili sie.
jarekzbyszek
PIS to nie partia to stan umysłu dopasowany do elektoratu.
bha
A przez zachłaność rynku pracy nienasyconą od lat ,coraz szerszy wyzysk i żerowanie latami najtaniej jak się tylko da i uda na pracy innych - to niby Nie ??? bardzo dziwne.
mscislaw
"Co drugi Polak uważa, że zarabia mniej przez działania rządu", a co drugi Polak nie zarabia tylko dostaje :)
warszawyak
Chwała Ukrainu !!! Oni są przyszłościa Polski to na nich stawia obecny rząd ! W jakim ja kraju żyję ? Wychowałem się " na Mickiewiczu i Słowackim " . Wpojono mi miłość do ojczyzny i narodu polskiego a tu w miejscu mojego urodzenia nad Wisłą, traktowany jestem gorzej od śmiertelnego wroga, który w niespotykany w dziejach Chwała Ukrainu !!! Oni są przyszłościa Polski to na nich stawia obecny rząd ! W jakim ja kraju żyję ? Wychowałem się " na Mickiewiczu i Słowackim " . Wpojono mi miłość do ojczyzny i narodu polskiego a tu w miejscu mojego urodzenia nad Wisłą, traktowany jestem gorzej od śmiertelnego wroga, który w niespotykany w dziejach ludzkości, w okrutny sposób wyrżnął wszystkich Polaków na ziemi polskiej : kobiety, dzieci, starców !!! Zabrania się nam wspominać o tej rzezi. Organizuje festyny dla przybyszów śpiewjąc z nimi z rozwieszonymi flagami banderoskimi hymn UPA czerwoną kalinę . Prokuratura nie widzi w tym nic niestosownego. W sejmie Polską flagę zastąpiono ukrainską ! Urzędy obwieszono flagami ukrainy wbrew obowiązującemu prawu! Patrząc na to co się dzieje w moim ukochanym kraju widzę scenę z Potopu w której Onufry Zagłoba woła " mości Panowie, zdrada, po trzykroć zdrada !!! ".
szprotkafinansjery
Ta, "warszawiak", wracaj za Ural. Nie zwalaj siedmiu lat złodziejstwa i rozdawnictwa PiS na Ukraińców!
warszawyak odpowiada szprotkafinansjery
jeśli myślisz, że ktoś jest głupi to pomyśl o sobie. Jeśli ktoś ma spadać to nie Warszawyak od piątego pokolenia pochodzenia polskiego potomku Abrachama.
jarekzbyszek odpowiada warszawyak
Ale po polsku nie nauczyłeś się do tej pory.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki