REKLAMA

Carrefour wprowadza wodę w szklanych litrowych butelkach

2021-07-23 10:55
publikacja
2021-07-23 10:55
Carrefour wprowadza wodę w szklanych litrowych butelkach
Carrefour wprowadza wodę w szklanych litrowych butelkach
fot. materiały prasowe / / Carrefour

Carrefour sprzedaje wodę "Jurajską" w szklanych butelkach. Klienci kupią ją w litrowym zwrotnym opakowaniu w systemie kaucyjnym.

Wojna z plastikiem trwa w najlepsze. Carrefour zdecydował się na krok mający zmniejszyć produkcję tworzywa sztucznego. Na półkach w marketach pojawiła się woda gazowana Jurajska o pojemności 1 litr w szklanej butelce. Klienci mogą ją kupić w systemie kaucyjnym wraz ze skrzynkami do transportu.

– Kolejnym naturalnym krokiem w kierunku zero waste jest rozszerzenie gamy opakowań szklanych, które będzie można wymienić – z korzyścią dla środowiska i domowego budżetu – podkreśla Marek Lipka Dyrektor Handlowy i członek Zarządu Carrefour Polska.

Na czym polega system kaucyjny? W praktyce klient podczas pierwszego zakupu wody w szklanych butelkach zapłaci jednorazowo kaucję za butelki oraz skrzynkę. Natomiast podczas kolejnych zakupów wymienia się puste szklane opakowania na pełne bez dodatkowej opłaty. Carrefour jako jeden z pierwszych sklepów spożywczych w Polsce  wprowadził do sprzedaży wodę w opakowaniach 1 litrowych - podkreśla biuro prasowe sieci.

Wiele światowych koncernów walczy z plastikiem. "Owoce" tej walki widoczne są na co dzień - m.in. markety kończą z foliowymi opakowaniami, znikają plastikowe słomki do napojów, w ich miejsce pojawiają się nowe wykonywane z zastępczych materiałów (papieru, metalu, etc.). Firmy szukają również innowacyjnych rozwiązań w zakresie opakowań - Coca Cola testuje papierowe butelki.

DF

Źródło:
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane: Wojna z plastikiem

Komentarze (4)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
xiven
dziwne że nie wynaleziono jeszcze globalnego standardu opakowań zwrotnych
tomitomi
dobry krok - popieram ,
kaucja i wymiana ! ! !
bez kupowania odpadów za ,które muszę płacić drugi raz przy wyrzucaniu - to jest ECO !
my_kroolik
Carrefour ma wodę w szklanych butelkach, a ja mam w kranie. To jak, pogadamy jeszcze o ekologii? Chyba nie znam głupszego i bardziej zbędnego produktu, niż butelkowana woda, skoro każdy ma taką samą prawie za darmo (kranówka kosztuje ok. 1 grosz za litr)

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki