REKLAMA

Captor Therapeutics planuje debiut na GPW na przełomie 20/21 roku

2020-09-21 09:46
publikacja
2020-09-21 09:46
Captor Therapeutics

Captor Therapeutics złożył w KNF prospekt w związku z zamiarem przeprowadzenia pierwszej publicznej oferty akcji - poinformowała biofarmaceutyczna spółka w komunikacie. Debiut na GPW planowany jest na przełom roku 2020/21.

Captor Therapeutics to spółka biofarmaceutyczna rozwijająca leki w terapii chorób onkologicznych i autoimmunologicznych opartych o innowacyjną technologię degradacji białek.

Środki, które spółka zamierza pozyskać z oferty publicznej mają być przeznaczone na finansowanie obecnych projektów badawczo-rozwojowych spółki w celu doprowadzenia ich do optymalnego momentu korzystnego dla przeprowadzenia komercjalizacji leku - w fazie przedklinicznej lub w fazie I-A.

"Zdecydowaliśmy się na emisję akcji w drodze oferty publicznej i wejście na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, aby pozyskać środki finansowe na realizację celów strategicznych Spółki w perspektywie do końca 2022 r., związanych przede wszystkim z naszą działalnością badawczo-rozwojową" - poinformował w komunikacie Michał Walczak, członek zarządu, współtwórca i akcjonariusz Captor Therapeutics.

"Sądzimy, że będziemy gotowi do debiutu giełdowego na koniec tego roku, ale ostateczną decyzję o terminie oferty będziemy uzależniali od sytuacji na rynku kapitałowym" - dodał.

Spółka prowadzi obecnie 6 projektów badawczo-rozwojowych w zakresie odkrycia i opracowania leków na choroby autoimmunologiczne i onkologiczne oraz 3 projekty ukierunkowane na rozwój platformy technologicznej.

"Najbardziej zaawansowane projekty badawczo-rozwojowe to CT1, ukierunkowany na raka wątrobowokomórkowego oraz CT2, celujący w nowotwory układu krwionośnego i choroby autoimmunologiczne. Rozpoczęcie badań klinicznych obu tych projektów Spółka przewiduje na 2023 r." - podano w komunikacie.

Koordynatorem oferty spółki jest Trigon DM. (PAP Biznes)

sar/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki