REKLAMA

CD Projekt zawarł ugodę ws. pozwu w USA

2021-12-16 08:14
publikacja
2021-12-16 08:14

CD Projekt podpisał wiążące porozumienie zawierające kluczowe warunki ugody, czyli "Settlement Term Sheet", ze skarżącymi spółkę w USA. Spółka wraz z ubezpieczycielem, Colonnade Insurance, wypłaci im łącznie1,85 mln USD - poinformował CD Projekt w komunikacie.

CD Projekt zawarł ugodę ws. pozwu w USA
CD Projekt zawarł ugodę ws. pozwu w USA
fot. MOZCO Mateusz Szymanski / / Shutterstock

Zgodnie z porozumieniem, osoby skarżące spółkę wycofują się całkowicie z jakichkolwiek roszczeń wobec spółki oraz członków jej zarządu.

"Zawarcie porozumienia nie oznacza przyznania się do jakiejkolwiek winy spółki czy pozostałych osób pozwanych, co zostało również potwierdzone w treści porozumienia" - podał CD Projekt.

Spółka poinformowała, że zdecydowała się na zawarcie ugody, mając na uwadze: czas i koszt dalszego prowadzenia postępowania w USA, które mogłyby się pojawić niezależnie od postanowień sądu, akceptację głównych warunków ugody przez ubezpieczyciela spółki, rekomendację kancelarii amerykańskiej reprezentującej spółkę oraz pozostałych pozwanych, dotyczącą zawarcia ugody oraz powszechną praktykę rynkową funkcjonującą w Stanach Zjednoczonych w tego typu postępowaniach.

W konsekwencji zawartego porozumienia, CD Projekt, pozwani oraz pozywający zawrą formalny dokument ugody, a następnie do dnia 13 stycznia 2022 roku powodowie złożą do sądu wniosek o zatwierdzenie ugody, tzw. "motion for preliminary approval of the settlement".

W grudniu 2020 roku i styczniu 2021 roku spółka informowała o wniesionych pozwach zbiorowych przez kancelarie działające w imieniu grupy posiadaczy amerykańskich papierów wartościowych notowanych pod symbolami "OTGLY" oraz "OTGLF" i opartych na akcjach CD Projekt.

Z kolei w maju sąd dokonał konsolidacji złożonych pozwów zbiorowych w USA przeciwko CD Projekt i wybrał wiodącego powoda. Po konsolidacji wszystkie cztery złożone pozwy rozpatrywane miały być w ramach jednego ewentualnego postępowania sądowego.

Kancelarie występujące przeciwko polskiej spółce zarzucały jej składanie fałszywych oświadczeń oraz nieujawnienie faktu, że granie w nową produkcję firmy, "Cyberpunk 2077", było praktycznie niemożliwe na systemach Xbox i Playstation starszej generacji z powodu ogromnej liczby błędów. Przez złą jakość gry, Sony usunęło tymczasowo tytuł ze sklepu Playstation, a następnie zarówno japoński koncern, jak i Microsoft (producent Xboxa) oraz CD Projekt zostały zmuszone zaoferować graczom zwrot pieniędzy za grę.

"Cyberpunk 2077" zadebiutował 10 grudnia 2020 roku na platformach PC, PlayStation i Xbox oraz w usługach streamingowych Stadia i GeForce Now. (PAP Biznes)

jow/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ile kosztuje kredyt firmowy na 100 tys. zł?

Ile kosztuje kredyt firmowy na 100 tys. zł?

Komentarze (7)

dodaj komentarz
demeryt_69
Projekt podpisał porozumienie ze skarżącymi ... ze wszystkimi skarżącymi? Znając nawet pobieżnie realia prawne w Stanach można tylko czytać te brednie z politowaniem - wstyd!

demeryt_69
PAP od dziesięcioleci to przechowalnia znajomków z tej samej 'opcji' etnicznej - to niekoszernie!newpiotr
może niech bankier spyta "super specjalistę" Van Kędzierskiego który klika dni temu w PAP biznes pisał że będzie tutaj ponad 100 mln $. Tak ochoczo cytowany przez Bankiera.

Tyle są warte opinie
passenger
Powinniśmy teraz pozwać Kędzierskiego, że wprowadził nas w błąd i źle zainwestowaliśmy w pozycje krótkie na CD Projekcie :D
just_registered
Jak sie jest niewinnym to sie nie placi "naciagaczom" tylko sie ich pozywa do sądu.
newpiotr
można się z tobą zgodzić ale zobacz na to z innej perspektywy. Sprawa ciągnęła by się lata kosztowałby dużo więcej niż ugoda a dodatkowo sądy amerykańskie mogą blokować działania spółki w USA. Dlatego lepiej było ugodą zakończyć całą ta farsę
czelsi_01 odpowiada newpiotr
Dokładnie.
Odcinamy się w styczniu 2022 od tej sprawy i jedziemy dalej...
In plus jest to ze spółka już posmakował wypuszczenie bubli i powinni na lata zapamiętać, że lepsze spóźnienie niż bubel.

Powiązane: "Cyberpunk 2077" od CD Projektu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki