REKLAMA

Jest porozumienie między CD Projektem a Andrzejem Sapkowskim

2019-12-20 19:22
publikacja
2019-12-20 19:22

CD Projekt zawarł porozumienie z Andrzejem Sapkowskim, autorem Sagi Wiedźmińskiej - poinformowała spółka w komunikacie. Szczegóły zawartego porozumienia nie zostaną ujawnione.

fot. Michał Rogala / / FORUM

"Ze względu na zawarte w umowie zobowiązania stron do zachowania poufności a także ochronę tajemnicy przedsiębiorstwa spółki, szczegóły zawartego porozumienia nie zostaną ujawnione, przy czym przyjęte uzgodnienia zaspokajają i w pełni wyjaśniają potrzeby oraz oczekiwania obu stron przy poszanowaniu wcześniej zawartych umów oraz nakreślają ramy przyszłej współpracy pomiędzy stronami" - napisano w komunikacie CD Projekt.

Podpisane porozumienie nadaje CD Projekt nowe prawa oraz potwierdza posiadane prawa do eksploatacji uniwersum Wiedźmina w obszarze gier wideo, komiksów, gier tradycyjnych oraz merchandisingu.

W październiku 2018 roku Andrzej Sapkowski wystąpił do CD Projekt z żądaniem zapłaty dodatkowego wynagrodzenia ponad to określone w umowach zawartych pomiędzy nim a spółką. Z wezwania do zapłaty wynikało, że roszczenie opiewa na co najmniej 60 mln zł. W ocenie CD Projekt żądanie było bezpodstawne.

Spółka informowała wtedy, że jej zarząd dołoży szczególnych starań w celu polubownego rozwiązania sprawy, jednakże "rozwiązanie takie winno szanować wcześniej uzgodnione intencje stron i zawarte umowy". (PAP Biznes)

pr/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (9)

dodaj komentarz
nonnn
wiedzmin jakis tam honor ma jak wojonik, niestety ten przebieg akcji pokazuje ze pan pomyslodawca juz nie, co tak jakbt sypie cala scenerie, nic mu sie nie nalezalo, ale ludzie dla kasy obdzierja sie z honoru.
grzegorzkubik
Temu Panu się nic nie należy. Podpisał wcześniej umowę i finito. To tak jakby ktoś kupił jakąś ceną staroć za 200 zł a sprzedał ją za 20000 zł i co? Ma oddać sprzedawcy procent z zysku?
unified_observer
Miał prawo po swojej stronie akurat. A REDzi też chcieli to jakoś kulturalnie załatwić. Może z zasady, może dla klasy, ale na pewno dla PR.
Tak czy siak dobrze się stało a firma na pewno nie zbiedniala tak bardzo jak się nam wydaje. Możliwe że tego prawie nie zauważymy.
januszbizensu
Ładnie was zaorał pewnie z 50 baniek poszło.
janusz26904029
A tak bajerowali, że nic nie ugra. Następny raport -50 baniek wiadomo za co.
eresan
To Sapkowski nie ma na imię Janusz ?
pazdzioch_indastries
dziadzia ugrał ile mu było trzeba

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki