REKLAMA

CD Projekt wypłaci 1,05 zł dywidendy na akcję z zysku za '16

2017-05-23 20:30
publikacja
2017-05-23 20:30

Akcjonariusze CD Projektu zdecydowali o przeznaczeniu 100,93 zł z zysku za 2016 r. na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 1,05 na akcję, podała spółka.

fot. Marek Wiśniewski / / FORUM

"23 maja 2017 roku zwyczajne walne zgromadzenie spółki podjęło uchwałę o wypłacie dywidendy w wysokości 100 926 000,00 zł tj. w kwocie 1,05 zł na jedną akcję spółki" - czytamy w komunikacie.

Dzień dywidendy został ustalony na 30 maja 2017, a dywidenda zostanie wypłacona 13 czerwca 2017 roku. Do dywidendy uprawnionych jest 96 120 000 akcji CD Projekt, podano także.

Pod koniec marca Piotr Nielubowicz, wiceprezes ds. finansowych CD Projektu poinformował, że zarząd spółki nie wyklucza możliwości podzielenia się z akcjonariuszami po raz pierwszy wypracowanym zyskiem.

CD Projekt odnotował 250,51 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2016 r. wobec 342,43 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w okresie 2016 r. wyniósł 249,7 mln zł wobec 336,2 mln zł zysku rok wcześniej.

Zarząd CD Projektu powołany na kolejną kadencję

Rada nadzorcza CD Projektu powołała zarząd z Adamem Kicińskim jako prezesem na nową kadencję, podała spółka.

"Rada nadzorcza spółki powołała w skład zarządu spółki na kolejną kadencję następujące osoby:

- pana Adama Kicińskiego - powierzając mu funkcję prezesa zarządu

- pana Marcina Iwińskiego - powierzając mu funkcję wiceprezesa zarządu do spraw międzynarodowych;

- pana Piotra Nielubowicza - powierzając mu funkcję wiceprezesa zarządu do spraw finansowych;

- pana Adama Badowskiego;

- pana Michała Nowakowskiego;

- pana Piotra Karwowskiego" - czytamy w komunikacie.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier.

Źródło:
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane: W co warto teraz zainwestować?

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~zorientowany
zdajesz sobie sprawe jaka baze klientow maja? i ile zarabiaja produkty napedzane mikroplatnosciami? i jaki potencjal do tworzenia klienteli przez sponsorowanie youtuberow tworzacych letsaye ogladane przez setki tysiecy ludzi dziennie? nie? sto za akcje do wrzesnia.
~an26
Wszyscy czekają na nowa produkcja. Gwint to tylko pomysł przejściowy/ chwilowy. Nowa produkcja tworzy się - Cyberpunk.... Wszyscy liczą, że będzie tak dobra jak Wiedźmin. Ile z tego wyjdzie to sami twórcy tylko wiedza.
~JOHN
To wspaniała wiadomość.........

Dziękuję i Życzę dalszych sukcesów.~bmiara
Rotfl. 1,5% dywidendy to mniej niż na lokacie w banku. Jakbym tak swoją firmę prowadził, to już bym był dawno bankrutem.

CDR to wydmuszka, z kapitalizacją ponad 7mld jest więcej warta (wg "inwestorów") niż np Synthos. A w rzeczywistości te firmy dzieli przepaść w formie wypracowywanych przychodów, zysków
Rotfl. 1,5% dywidendy to mniej niż na lokacie w banku. Jakbym tak swoją firmę prowadził, to już bym był dawno bankrutem.

CDR to wydmuszka, z kapitalizacją ponad 7mld jest więcej warta (wg "inwestorów") niż np Synthos. A w rzeczywistości te firmy dzieli przepaść w formie wypracowywanych przychodów, zysków czy majątku trwałego. A w szczególności możliwości przyszłych zysków - CDR nie będzie miał w najbliższej przyszłości żadnych (bo robią gwinta czy raczej gniota).
~qwerty odpowiada ~bmiara
to zrobią 4-tą część Widźmina i będzie zysk xD
~bmiara odpowiada ~qwerty
Sęk w tym, że nie (z)robią....
~as odpowiada ~bmiara
i co że 1,5% jak na akcjach mam 18%? nie chcesz to nie kupuj.
~Jigga odpowiada ~as
A do tego wypłata dywidendy może spowodować, że duże fundusze, które w statucie mają, że muszą inwestować w spółki dywidendowe, wejdą w CD Projekt. Zwłaszcza, że niedługo będzie w WIG20.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki