REKLAMA

CD Projekt podtrzymuje wydanie patchy do "Cyberpunk 2077" w styczniu i lutym

2021-01-13 10:40
publikacja
2021-01-13 10:40
CD Projekt podtrzymuje wydanie patchy do "Cyberpunk 2077" w styczniu i lutym
CD Projekt podtrzymuje wydanie patchy do "Cyberpunk 2077" w styczniu i lutym
fot. Stanisic Vladimir / / Shutterstock

Praca nad poprawkami do "Cyberpunk 2077" idzie zgodnie z zapowiedziami, CD Projekt podtrzymuje plan wydania tzw. patchy w styczniu i lutym - poinformował PAP Biznes prezes Adam Kiciński.

"Pracujemy nad patchami zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i podtrzymujemy plan wypuszczenia łatek w styczniu i lutym" - napisał prezes w odpowiedzi na pytania PAP Biznes.

"Na ten moment nie chcemy zdradzać dokładnej zawartości styczniowego patcha, natomiast aktualizacje, które udostępnimy, obejmą wszystkie platformy" - dodał.

Spółka zapowiedziała 14 grudnia wydanie dwóch dużych zbiorów poprawek do gry "Cyberpunk 2077", czyli tzw. patchy: pierwszej w styczniu, a drugiej w lutym.

Premiera nowej produkcji CD Projektu odbyła się 10 grudnia, a do 20 grudnia sprzedaż gry sięgnęła 13 mln egzemplarzy.

Problemem okazała się duża liczba błędów i kłopoty z prawidłowym działaniem gry na starszych konsolach PlayStation 4 i Xbox One. W połowie grudnia Sony, producent PlayStation, usunął grę ze swojego sklepu, a Microsoft, twórca Xbox, zaproponował niezadowolonym graczom zwrot pieniędzy. Ponadto pozwy zbiorowe w związku z nieudaną premierą gry na konsolach złożyło jak dotąd pięć kancelarii prawniczych z USA.

Od premiery gry kurs akcji CD Projektu spadł o 37 proc.

Jak podał prezes Kiciński, spółka jest w stałym kontakcie z Sony w sprawie przywrócenia gry do PlayStation Store.

"Nie mamy wiedzy odnośnie konkretnej daty powrotu do PlayStation Store. Pozostajemy w stałym kontakcie z przedstawicielami Sony Interactive Entertainment i pracujemy nad tym, by nasz tytuł wrócił jak najszybciej do sklepu Sony" - napisał.

Prezes poinformował, że firma nie odnotowała zwiększonej liczby odejść pracowników po kontrowersyjnej premierze "Cyberpunka".

"Niemniej jednak naturalnym w sektorze gamingowym jest, że po zakończeniu kilkuletniego projektu część pracowników, która pracowała nad tym projektem, będzie rozważała zmianę pracodawcy" - dodał. (PAP Biznes)

kuc/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (12)

dodaj komentarz
skrajniak
No i super, mogli dopiero od lutego puścić a tak to tylko drama i każdy zapomniał że to polska gra :) powinniśmy wspierać polski rynek, warto spróbować, na PC chodzi dobrze. Polecam w wersji pudełkowej grę - dzięki temu lepiej dla polskiej gospodarki.
jasiek2017
Wiara w słowa Kicińskiego jest obecnie tyle samo warta co w demokrację wg PiS.
_merit
Demokracja to forma ustroju politycznego, w której obywatele sprawują rządy bezpośrednio albo też za pomocą wybranych przez siebie przedstawicieli.
grzegorzkubik
Jeśli PO czy lewica popiera demokrację pokroju demokratów w USA to ja wolę PIS i wspieram CD Projekt.
demeryt_69
Czy to nie groteska, że jakaś gra komputerowa dla dzieci wywołuje taki rejwach po obu stronach oceanu?
_gruby_
Ta groteska wygenerowała już mocno ponad miliard złotych przychodu, Panie Emeryt.
demeryt_69
Pacze tak, wypaczenia nie - patch you later!
demeryt_69
No i proszę - perspektywa pozwów przygotowywanych przez kilka koszernych kancelarii w Stanach zadziałała wręcz błyskawicznie :)
skrajniak
Nie prawda - robili by patche tak czy inaczej. Może dzięki temu więcej osób się przekona żeby spróbować grę? Jeśli tak to szczególnie My Polacy powinniśmy pamiętać że najlepsze wsparcie dla rynku rodzimego to wybór cyberpunka ale w wersji pudełkowej niż digital - dobre także dla podwykonawcó. Niech się kręci.
_merit odpowiada skrajniak
"My Polacy powinniśmy pamiętać że najlepsze wsparcie dla rynku rodzimego to wybór cyberpunka ale w wersji pudełkowej ..." - skrajny bełkot!

Powiązane: "Cyberpunk 2077" od CD Projektu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki