CBA zatrzymało adwokata, który przyjął łapówkę za załatwienie wyroku w sądzie

Adwokat z Ostródy, który przyjął 30 tys. zł łapówki za załatwienie korzystnego wyroku w sprawie cywilnej w Sądzie Okręgowym w Elblągu, został zatrzymany w operacji specjalnej przez Centralne Biuro Antykorupcyjne - poinformował PAP Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA.

CBA zatrzymało adwokata, który przyjął łapówkę za załatwienie wyroku w sądzie
CBA zatrzymało adwokata, który przyjął łapówkę za załatwienie wyroku w sądzie (YAY Foto)

Kaczorek podał, że do zatrzymania adwokata przez agentów gdańskiej delegatury Biura doszło w piątek. Później sąd na wniosek gdańskiej prokuratury zdecydował o trzymiesięcznym areszcie.

Adwokat oferował wpływ na uzyskanie korzystnego wyroku za łapówkę. Deklarował, że 30 tys. zł. trafi do sędziego i ławników tego sądu, choć faktycznie nie miał zamiaru przekazać pieniędzy - wyjaśnił PAP Kaczorek. "Adwokat z Ostródy miał podjąć się pośredniczenia w załatwieniu sprawy, w tym w przekazaniu korzyści majątkowej. Z ustaleń śledczych z CBA wynika, że sam nie zamierzał dzielić się pieniędzmi i przekazywać otrzymanej kwoty osobom, na wpływy których się powoływał" - powiedział PAP.

Agenci Biura przygotowali operację kontrolowanego wręczenia prawnikowi łapówki, później w jego kancelarii adwokackiej ujawniono pieniądze, które przyjął za niezgodne z prawem działania.

"Operację specjalną CBA przygotowało na podstawie wcześniej uzyskanych informacji i w prowadzonym śledztwie przeprowadzono ją. Adwokat pieniądze przyjął, odnaleziono je w jego sejfie" - powiedział PAP Kaczorek, nie informując o innych szczegółach sprawy, ani o tym, czego dotyczyło postępowanie w elbląskim sądzie.(PAP)

ago/ karo/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~WcograCBA

Pindziesiont groszy za wpis!!!! Komentarz z~powód

! Odpowiedz
2 2 ~powód

Brawo CBA bo tak przypuszczam jest wiele spraw w sądach polskich załatwianych.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil