CBA w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim

Funkcjonariusze warszawskiej CBA zabezpieczają dokumentację w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim - poinformowało w komunikacie w poniedziałek w południe Centralne Biuro Antykorupcyjne. Agenci działają tam w związku ze śledztwem w sprawie byłego burmistrza Włoch.

(CBA)

Jak podało CBA, agenci zabezpieczają dokumentację w związku ze śledztwem w sprawie przyjmowania pieniędzy przez Artura W., byłego burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy, w zamian za korzystne dla przedsiębiorcy Sabriego B. decyzje administracyjne dotyczące warunków zabudowy.

Czynności te są prowadzone na polecenie stołecznej Prokuratury Okręgowej.

Pod koniec października Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu w Warszawie dwóch osób uwikłanych w korupcyjny proceder. Jedną z nich był Artur W. wówczas burmistrz Włoch - jak wynika z informacji CBA - został zatrzymany na gorącym uczynku tuż po przyjęciu 200 tysięcy złotych łapówki.

Według CBA, Artur W. wziął pieniądze od przedsiębiorcy budowlanego Sabriego B. W zamian za łapówki miał wydawać korzystne dla dewelopera decyzje administracyjne.

Prokuratora przedstawiła Arturowi W. zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w postaci pieniędzy w kwocie 200 tys. zł w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień.

Na początku listopada ub.r. Rada dzielnicy Włochy m.st. Warszawy podjęła decyzję o odwołania Artura W. ze stanowiska burmistrza.

Dodatkowo prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podjął decyzję o wdrożeniu nowego systemu analizowania skarg, polegającego na przeniesieniu zajmującej się tym komórki do Biura Kontroli Urzędu Miasta st. Warszawy i zintegrowaniu wszystkich funkcji kontrolnych. (PAP)

Autorka: Alicja Skiba

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil