

CBA przeszukuje biuro posła PSL Jana Burego w Rzeszowie. Polityk poinformował, że Biuro działa na zlecnie prokuratury. Poseł PSL powiedział dziennikarzom, że nie wie, czego ta sprawa może dotyczyć.
Jacek Dobrzyński, rzecznik Centralnego Biura Antykorupcjnego potwierdził w rozmowie z IAR, że CBA od rana prowadzi w kilku miejscach działania na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. Jak powiedział, w miejscach przeszukań obecni są - obok funkcjonariuszy CBA - także prokuratorzy.
Według nieoficjalnych informacji chodzi o śledztwo w sprawie powoływania się na wpływy w resorcie infrastruktury. Kilka dni temu w tej sprawie przeszukano gabinet wiceministra infrastruktury Zbigniewa Rynasiewicza oraz zatrzymano dwóch podkarpackich biznesmenów.
IAR/dw/jj































































