REKLAMA
BADANIE

Były dyrektor z ANR podejrzany ws. nieprawidłowości w stadninie koni w Janowie Podlaskim

2016-09-29 10:01
publikacja
2016-09-29 10:01

Zarzuty niedopełnienia obowiązków dotyczących kontroli w staninie koni w Janowie Podlaskim (Lubelskie) przedstawiła prokuratura byłemu dyrektorowi zespołu nadzoru właścicielskiego Agencji Nieruchomości Rolnych Grzegorzowi M.

fot. Jacek Szydłowski / / FORUM

"Grzegorz M. został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Wobec Grzegorza M. prokurator nie stosował środków zapobiegawczych - poinformował w czwartek w komunikacie prasowym rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Lublinie Waldemar Moncarzewski.

Według prokuratury Grzegorz M. w czasie, gdy pełnił funkcję dyrektora zespołu nadzoru właścicielskiego Agencji Nieruchomości Rolnych, dwukrotnie wydał podległym pracownikom niezgodne z prawem polecenia dotyczące wyników kontroli w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim, przeprowadzonych w czerwcu 2012 r. oraz lutym 2013 r.

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Wskazane polecenia dotyczyły w pierwszym przypadku usunięcia z dokumentacji pokontrolnej, zaś w drugim nieumieszczenia w niej, negatywnych i krytycznych ocen skutków ekonomicznych wynikających z zawartych umów na organizację Dni Konia Arabskiego - podał Moncarzewski.

Zarzuty te dotyczą przestępstw niedopełnienia obowiązków przestrzegania procedur kontrolnych i postępowania pokontrolnego, wynikających z wewnętrznych przepisów obowiązujących w ANR, zaniechanie skierowania do zarządu kontrolowanej spółki zaleceń pokontrolnych oraz działania na szkodę interesu publicznego.

Wątek nieprawidłowości w realizowaniu przez pracowników ANR nadzoru właścicielskiego nad funkcjonowaniem spółki w Janowie Podlaskim, został wyłączony do odrębnego postępowania ze śledztwa dotyczącego niegospodarności w stadninach w Janowie Podlaskim i Michałowie, czego miały się dopuścić odwołane w lutym władze stadnin.

Zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury złożyła na początku marca ANR. Lubelska Prokuratura Regionalna bada m.in. wątek skutków finansowych organizacji Dni Konia Arabskiego oraz aukcji Pride of Poland w latach 2007-2015, w tym koszty, przychody i dochody firmy Polturf (która organizowała te imprezy) a także koszty poniesione przez stadniny.

Śledztwo obejmuje też wątek padnięcia w marcu w stadninie w Janowie dwóch klaczy - Prerii i Amry - należących do stadniny Halsdon Arabians, której właścicielką jest Shirley Watts, stała bywalczyni dorocznej aukcji koni arabskich Pride of Poland. Według dotychczasowych ustaleń konie padły z powodu skrętu jelit.

W ubiegłym tygodniu wszczęte zostało natomiast śledztwo w sprawie przebiegu tegorocznej aukcji koni Pride of Poland w Janowie. Dotyczy ono nieprawidłowości w licytacji klaczy Emira ze stadniny w Michałowie, która była licytowana dwukrotnie. W pierwszej licytacji uzyskała 550 tys. euro, ale później licytacja tego konia została powtórzona i padła cena niższa - klacz została sprzedana za 225 tys. euro nabywcy z Francji.

Zawiadomienie w tej sprawie skierowały do prokuratury posłanki PO Joanna Kluzik-Rostkowska i Dorota Niedziela. Śledztwo dotyczy przestępstw m.in. niedopełnienia obowiązków związanych organizacją aukcji, sprowadzenia niebezpieczeństwa szkody majątkowej a także przestępstwa tzw. zmowy przetargowej, czyli utrudnienia lub udaremniania przetargu publicznego i działania na szkodę instytucji, na rzecz której przetarg jest dokonywany. (PAP)

ren/ pz/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~QWERTYU
czy po ostatniej "aukcji" prokuratura też zajęła się niegospodarnością i przewałami podczas licytacji ? Poszło sporo kasy - efekt wszyscy widzieli ... kto odpowie ?
~xyz
Typowy KODziarz czyli korupcja i zlodziejstwo i zaniedbanie.
~miro
a rezimowe media tak wspólczuly wataszkom oderwanych od korytek , nie dlugo będą mieli nowe, darmowe a do posiłku odziez pasiasta :)
~MIKI
Na każdego można znaleźć haka. Na ciebie pewnie też coś by się znalazło, gdyby była taka potrzeba. Dajcie mi człowieka , a znajdę na niego paragraf - znasz?
~Kasia
Nawet nie ma wyroku, obecnie skarzą wszystkich niezgodnych z obecnymi wytycznymi, nie należysz do pisu to trzeba Cie o cos oskarzyć...akt oskarżenia zrobi sie sam

Powiązane: Stadnina koni w Janowie Podlaskim

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki