Byłeś punkowcem? Jest już karta kredytowa „Sex Pistols”

Sid Vicious zapewne przewraca się w grobie – Virgin Money w Wielkiej Brytanii zaoferowało właśnie swoim klientom kartę kredytową sygnowaną znakiem „Sex Pistols”. Produkt dostępny jest w dwóch wersjach, a reklamuje go hasło o „rebelii w portfelu”.

Trochę rebelii w twoim portfelu – pod takim szyldem rusza kampania reklamowa karty kredytowej noszącej logo „Sex Pistols”. Wydawcą plastiku jest należąca do Richarda Bransona firma Virgin Money. W ten sposób upamiętniona zostanie 38. rocznica podpisania przez zespół kontraktu z wytwórnią Virgin Records.

Karta kredytowa Sex Pistols
Karta kredytowa Sex Pistols (Virgin Money)

Klienci mogą wybierać pomiędzy trzema wariantami kredytówki noszącej znak MasterCard. Na awersie może widnieć okładka albumu „Never Mind the Bollocks” lub „Anarchy in the UK”. Dane posiadacza karty zostały przeniesione na rewers, aby nie kłóciły się z grafiką. Plastik wyróżnia zatem nie tylko nawiązanie do historii punk rocka. Warunki finansowe nie należą jednak do szczególnie korzystnych – RRSO kartowego kredytu sięga 18,9 proc.

Prezentując nową ofertę szefowa Virgin Money, Jayna-Anna Ghadia, nieco karkołomnie nawiązała do haseł zespołu. „Virgin Money tak samo jak zespoły z lat 70-tych kwestionuje zastany porządek. Nie chcemy anarchii w bankowości, ale chcemy zmiany. Pragniemy pozbyć się bredni (bollocks) z bankowości, ma być otwarta, przejrzysta i fair”.

Serwis Finextra.com komentując premierę wskazuje, że dawni punkowcy dziś nierzadko goszczą w reklamach. Iggy Pop zachwala ubezpieczenia, a Johnny Rotten (członek „Sex Pistols”) promuje masło. Dla fanów punkowej rebelii to tylko jeszcze jeden argument, że „kapitalizm potrafi wszystko zamienić w produkt”.

/mk

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Podpis

Ręce opadają. Żenada.

! Odpowiedz
0 1 ~TK

Pomijając już to, że cała sytuacje jest nie tyle śmieszna, co żenująca, to mam pytanie bardziej techniczne. Autor napisał, że: "Warunki finansowe nie należą jednak do szczególnie korzystnych – RRSO kartowego kredytu sięga 18,9 proc." Na bankowości brytyjskiej znam się niewiele, ale przeglądając z ciekawości oferty w Anglii... to wydaje się całkiem standardowym oprocentowaniem (pomijając karty "low rate", które są trochę innym typem oferty"). Ktoś się pokusi o wyjaśnienie, czy autora poniosła fantazja i porównał to do maksymalnych 10% w Polsce, czy ja źle szukałem?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~Dżejms

Sam nie wiem czy to śmieszne czy może bardziej żałosne.

! Odpowiedz
0 0 ~Sirk

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 4 ~crass

To punki nie powinny płacić taką kartą? A jakakolwiek inną już mogą czy nie? Paranoja... BTW 40 lat temu wspomniany Sid vicious zapewne kupował heroinę za gotówkę. Gdyby żył w dzisiejszych czasach pewnie robiłby podobnie, i to raczej nie z powodu wierności punkowym ideałom

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil