REKLAMA

Bury: Nie mam sobie nic do zarzucenia

2015-09-01 21:09
publikacja
2015-09-01 21:09

Jan Bury zapowiada, że dopiero po zapoznaniu się z wnioskiem prokuratury o odebranie mu immunitetu poselskiego, podejmie decyzję czy się sam go zrzeknie. W rozmowie z TVP Info dodaje, że swoje stanowisko w tej sprawie przedstawi na posiedzeniu Klubu Parlamentarnego PSL, którego jest szefem.

/ fot. Stefan Maszewski/REPORTER / EastNews

Jan Bury zauważa, że materiał z podsłuchów był już znany dwa lata temu, a obecne działania przeciwko niemu związane są ze zbliżającymi się wyborami. "Nie mam sobie w tej sprawie nic do zarzucenia" - podkreśla Bury.

Wcześniej portal TVN24.pl poinformował, że będzie kolejny wniosek o odebranie immunitetu Janowi Buremu. Według portalu, sprawa ma związek z aferą podkarpacką.

Prokuratura Apelacyjna w Katowicach zarzuca właścicielowi firmy Maante z Leżajska, wręczenie Buremu łapówki. Kwota może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Oprócz pieniędzy polityk PSL miał także otrzymać sztabkę złota. Pieniądze miały trafiać do Burego w transzach. Według portalu, miały to być dowody wdzięczności za załatwienie różnych spraw.

Według CBA i prokuratury, Jan Bury miał między innymi pomagać w załatwianiu kontraktów firmie z Leżajska z jednym z paliwowych koncernów. Biznesmen miał też zabiegać bezskutecznie o pomoc w załatwieniu córce nominacji sędziowskiej. Jan Bury od 2002 roku zasiada w Krajowej Radzie Sądowniczej.

Wniosek o uchylenie immunitetu Janowi Buremu ma być oparty nie tylko na informacjach z podsłuchów, ale też na zeznaniach świadków. Prokuratura na razie nie potwierdza, czy i kiedy wystąpi do marszałka Sejmu z wnioskiem w sprawie immunitetu.

Afera podkarpacka doprowadziła w 2013 roku do dymisji marszałka województwa podkarpackiego Mirosława K. i odejścia z ministerstwa infrastruktury Zbigniewa Rynasiewicza, szefa PO na Podkarpaciu. Dalsze śledztwo doprowadziło CBA do posła Jana Burego i jego kontaktów z miejscowymi biznesmenami. Prawdopodobnie w związku ze śledztwem na Podkarpaciu rozpoczęto podsłuchiwanie posła Burego i szefa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego. Decyzja miała związek z obsadzaniem stanowisk w tamtejszej delegaturze NIK. Kilka dni temu prokuratura poinformowała, że w związku z aferą w NIK wystąpiła o odebranie Janowi Buremu immunitetu.

iar/TVP Info + wcześniejsze/kry


Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (41)

dodaj komentarz
~baranina
Kup sobie dziadu sznurek i zarzuć.
~c2h5oh
Każdy działacz PSL i jego cała rodzina do 3 pokolenia włącznie, chęci, predyspozycje i kwalifikacje do działań pro publico bono wysysają z mlekiem matki :)))
~Dżlordż
Jeszcze tylko dodam, że skoro powołane do tego celu służby i instytucje nie wykrywają żadnych nieprawidłowości i umarzają postępowania, to znaczy, że tak po prostu jest, a Państwo Polskie po raz kolejny stanęło na wysokości zadania. Po raz kolejny ochroniło ludzi wyjątkowych i kryształowych przed ludzką zawiścią Jeszcze tylko dodam, że skoro powołane do tego celu służby i instytucje nie wykrywają żadnych nieprawidłowości i umarzają postępowania, to znaczy, że tak po prostu jest, a Państwo Polskie po raz kolejny stanęło na wysokości zadania. Po raz kolejny ochroniło ludzi wyjątkowych i kryształowych przed ludzką zawiścią i podłością, która, jak wiemy - nie ma granic!
~Dżordż
Opluwaczom na tym forum chciałem tylko powiedzieć, że wszyscy działacze PSL to kryształowi ludzie, przykładni patrioci, wzorowi ojcowie i mężowie, brzydzący się korupcją i nepotyzmem. Woskowe figury panów: Burego, Pawlaka, Sawickiego, Serafina, Kalemby i Struzika powinny być wystawione w Sèvres jako wzorce wszystkich,Opluwaczom na tym forum chciałem tylko powiedzieć, że wszyscy działacze PSL to kryształowi ludzie, przykładni patrioci, wzorowi ojcowie i mężowie, brzydzący się korupcją i nepotyzmem. Woskowe figury panów: Burego, Pawlaka, Sawickiego, Serafina, Kalemby i Struzika powinny być wystawione w Sèvres jako wzorce wszystkich, wymienionych przeze mnie cnót!
Dodatkowo w Warszawie, w eksponowanym miejscu powinien stanąć pomnik anonimowego, utrudzonego i zatroskanego działacza tej Partii, by przechodzący obok niego ludzie ani przez moment nie zapomnieli, jak wielki i niepodważalny jest jej wkład w rozwój Naszej Ojczyzny!
~historia
przecież to post sowiecka agentura wyskrobana przez towarzysza Stalina po wymordowaniu prawdziwego przedwojennego PSLU
~Jajo
Ooo, widzę że wrócił zbyszek1 i nadrabia teraz wakacyjne zaległości. Nie było chłopa kawał czasu, to teraz będzie się troił, żeby liczba srebrników od PO się zgadzała.
~bbb
ha ha ha ha ... państwo PSL i PO to państwo ... cwaniaków, kombinatorów, kolesi, oszukańców, kłamczuchów i miernot intelektualnych ... precz z PSL i PO ...
~wojt
ciekawy jest sklad krajowej rady sadowniczej

Powiązane: Afera podsłuchowa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki