Bułgarskie granice otwarte dla obywateli UE

Rozporządzeniem ministra zdrowia Kiriła Ananiewa od północy z czwartku na piątek zniesiony został związany z pandemią koronawirusa zakaz wjazdu do Bułgarii dla obywateli Unii Europejskiej i mieszkańców strefy Schengen, a także Andory, Monako i Watykanu.

(fot. naskopi / Shutterstock)

Nie ma też zakazu wjazdu do kraju dla osób posiadających stałe prawo pobytu w Bułgarii i członków ich rodzin. Obywatele bułgarscy mogą wracać swobodnie i bez kwarantanny.

Bez ograniczeń mogą wjechać do kraju pracownicy medyczni i socjalni, jeżeli cel ich pobytu jest związany z walką z epidemią koronawirusa, załogi samolotów i statków, członkowie oficjalnych zagranicznych delegacji, dyplomaci, pracownicy sezonowi oraz osoby, zatrudnione w turystyce. Osoby te, z pewnymi wyjątkami nie muszą przechodzić 14-dniowej kwarantanny, która obowiązuje jednak innych przybyszów, poza kierowcami tirów.

Od piątku w Bułgarii wolno uprawiać sporty grupowe, ale nie można organizować zawodów sportowych. Piłkarska liga powinna wznowić mecze na początku czerwca. Widzowie nie będą jednak wpuszczani na stadiony.

Według ostatnich danych Krajowego Sztabu Operacyjnego w Bułgarii stwierdzono 2 372 przypadki zakażenie Covid-19, zmarło 125 osób. W ciągu ostatniej doby liczba zakażonych wzrosła prawie dwukrotnie w porównaniu z początkiem bieżącego tygodnia i wyniosła 41.

Ewgenia Manołowa (PAP)

man/ fit/ kar/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil